Powrót
Konferencje naukowe, wykłady, webinaria

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konferencjach naukowych, wykładach oraz webinariach za temat ochrony dziedzictwa kulturowego.

Misją Narodowego Instytutu Dziedzictwa jest tworzenie podstaw dla zrównoważonej ochrony dziedzictwa kulturowego. Naszym celem jest zachowanie tego bogactwa dla przyszłych pokoleń, co osiągamy poprzez wyznaczanie i upowszechnianie standardów ochrony oraz konserwacji zabytków, kształtowanie świadomości społecznej w zakresie wartości i zachowania dziedzictwa kulturowego, jak również gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie.

Kieruje nami przekonanie, że zarówno zabytki jak i niematerialny dorobek kulturowy poprzednich pokoleń są świadectwem naszej przeszłości i będąc ważną częścią naszej tożsamości, mogą stanowić trwały fundament wspólnej przyszłości i zrównoważonego rozwoju – zarówno gospodarczego, jak i społecznego.

Skuteczna ochrona dziedzictwa kulturowego zależy przede wszystkim od efektywnego i świadomego zarządzania, a także wielopoziomowej współpracy. Dlatego w zakresie działań Instytutu realizowane jest wsparcie eksperckie dla instytucji publicznych, służb konserwatorskich oraz środowisk związanych z ochroną i opieką nad zabytkami, w tym właścicieli i zarządców.  W ramach prowadzonych aktywności, NID zajmuje się między innymi organizacją przestrzeni do dyskusji w środowiskach naukowych, jak również praktyków w ochronie i zarządzaniu elementami dziedzictwa kulturowego.

Przejawem takich działań są organizowane i współorganizowane przez NID konferencje naukowe, jak również eksperckie wykłady oraz webinaria.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach oraz do zapoznania się z relacjami i nagraniami z konferencji i webinariów w zakładce „Archiwum”!

Konferencje naukowe
Wykłady online
Webinaria
Szkolenia
Archiwum

Grudzień 2023:

Konferencje naukowe:

Webinaria i szkolenia:


Listopad 2023:

Konferencje naukowe:

Webinaria i szkolenia:

18 października: „Co dalej z gminną ewidencją zabytków? Stan po wyroku Trybunału Konstytucyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego”
25 października: „Problemy ze stosowaniem przepisów karnych w zakresie ochrony dziedzictwa kultury”
8 listopada: „Pranie pieniędzy na rynku dzieł sztuki”
15 listopada: „Nowy level regulacji obrotu dobrami kultury – między ustawą z 2003 r. a projektowaną ustawą”
22 listopada: „(Nie)typowe dziedzictwo”
29 listopada: „System prawa ochrony zabytków i prawa kształtowania i ochrony dziedzictwa kulturowego w kontekście niematerialnego dziedzictwa kulturowego”
6 grudnia: „Początek końca czy koniec początku zmian systemowych w ochronie zabytków?”


Październik 2023:

Konferencje naukowe:

Webinaria i szkolenia:


Wrzesień 2023:

Konferencje naukowe:

Webinaria i szkolenia:


Lipiec 2023:


Czerwiec 2023:


Maj 2023:


Kwiecień 2023:

Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków:

Konferencje naukowe:

Webinaria:


Marzec 2023:


Luty 2023:


Styczeń 2023:

  • 18-20 stycznia: Warsztaty UNESCO „Fighting the illicit trafficking of Ukrainian cultural property: capacity-building training for law enforcement” (Zwalczanie nielegalnego handlu ukraińskimi dobrami kultury: szkolenie w zakresie budowania potencjału dla organów ścigania)” – Sesja warsztatowa UNESCO w Warszawie – NID

 

News

Subskrybuj newsletter NID

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informację ze świata kultury.

Księgarnia NID

Sprawdź nasze produkty w księgarni. Zamawiaj bez wychodzenia z domu już teraz!

Platforma szkoleniowa

Zapisz się na naszą platformę e-szkoleniową i dowiedz się jak zarządzać dziedzictwem i wykorzystać jego potencjał.

Skip to content