9 maja zapraszamy na wykład online – „Ustalenie szczególnej wartości dla dziedzictwa w ramach postępowania wywozowego” 
Powrót
wykład online Ustalenie szczególnej wartości dla dziedzictwa w ramach postępowania wywozowego
Data publikacji: 29 April 2024

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Obrót dobrami kultury. Aspekty prawne, administracyjne i celne”, który poprowadzi dr Tomasz Pruszak z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Na najbliższym wykładzie online z cyklu „Obrót dobrami kultury. Aspekty prawne, administracyjne i celne”, ekspert Narodowego Instytutu Dziedzictwa, dr Tomasz Pruszak, opowie o teście VOH (Value of Heritage), będącym podstawowym elementem przeprowadzanej analizy merytorycznej lub ekspertyzy dotyczącej zabytku zgłoszonego do wywozu na stałe za granicę.

Po wykładzie przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi. 

Termin: 9 maja 2024 r., godz. 14:00
Prelegent: dr Tomasz Pruszak, Narodowy Instytut Dziedzictwa
Temat: „Ustalenie szczególnej wartości dla dziedzictwa w ramach postępowania wywozowego”

Wykład odbędzie się na platformie Teams. 
Link do rejestracji tutaj

Wykład skierowany jest do uczestników rynku sztuki, w tym:

  • antykwariuszy, 
  • numizmatyków, 
  • kolekcjonerów, 
  • art advisorów, 
  • inspektorów ochrony zabytków zatrudnionych w Wojewódzkich Urzędach Ochrony oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem obrotu dziełami sztuki i zabytkowymi przedmiotami. 

dr Tomasz Pruszak – historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, muzealnik. W latach 2008-2022 pracował w Muzeum Warszawy, najpierw jako Kierownik Działu Inwentaryzacji Zbiorów, a następnie koordynator Zespołu ds. Gromadzenia i Wyceny Zbiorów. Od 2022 roku jest głównym specjalistą w Narodowym Instytucie Dziedzictwa, gdzie w Dziale Bezpieczeństwa Zabytków zajmuje się ekspercką wyceną i analizą merytoryczną ruchomych zabytków z dziedziny sztuki.

Harmonogram wszystkich wykładów cyklu znajduje się tutaj. Wykład będzie nagrywany i udostępniony na naszym kanale YouTube TV NID.

Skip to content