15 maja zapraszamy na wykład online „Drzewo w mieście” z cyklu „Spotkania z konserwacją”
Powrót
Zapraszamy na wykład online drzewo w mieście
Data publikacji: 6 May 2024

Zapraszamy do udziału w kolejnym wykładzie z cyklu „Spotkania z konserwacją”. Prelekcję pod tytułem „Drzewo w mieście” wygłosi prof. Barbara Rymsza

W dobie zmian klimatycznych w sposób szczególny doceniamy rolę zieleni w mieście. Drzewa nie tylko dają nam wytchnienie dzięki rzucanemu cieniowi w upalny dzień, ale także oczyszczają powietrze i pozytywnie wpływają na nasz ogólny dobrostan. Jak uchronić drzewa przed negatywnym wpływem inwestycji budowlanych, aby mogły zdrowo rosnąć? Jakie gatunki drzew sadzić w mieście? Jak zapewnić optymalne warunki środowiskowe dla zachowania drzew na terenach miejskich? Jak uwarunkowania terenowe i konstrukcja nawierzchni drogi wpływają na drzewa? W trakcie wykładu zostaną przedstawione wymagania siedliskowe dla drzew znajdujących się w historycznych obszarach miast oraz zostaną podane propozycje rozwiązań kompromisowych ze względu na oczekiwania konserwatorów zabytków i drogowców.

Spotkanie odbędzie się na platformie Teams. Przed każdym wydarzeniem wymagana jest bezpłatna rejestracja.

Termin: 15 maja 2024 r., godz. 11.00
Prelegent: prof. Barbara Rymsza
Temat: „Drzewo w mieście”
Link do rejestracji: >tutaj<

Wykład adresowany jest do:

  • Konserwatorów
  • Osób odpowiedzialnych za zieleń w mieście
  • Osób zainteresowanych wpływem zmian klimatu na dziedzictwo
  • Właścicieli i opiekunów zabytków
  • Wszystkich zainteresowanych tematyką dziedzictwa kulturowego oraz ochrony zabytków i przyrody

dr hab. inż. Barbara Rymsza, prof. IBDIM – Wieloletni nauczyciel akademicki Politechniki Poznańskiej, obecnie zatrudniona w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów w Warszawie. Reprezentuje dziedzinę nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport. Specjalista w szerokim zakresie: od budownictwa przez ochronę klimatu i środowiska po ochronę zabytków, w szczególności w zakresie inżynierii transportowej. Łączy współpracę w interdyscyplinarnych zespołach badawczych z pasją popularyzatora historii techniki – zbudowała replikę mostu Jagiełły z 1410 roku i utworzyła pierwsze na świecie pontiseum – muzeum mostów.

Więcej informacji na temat cyklu wykładów, w tym harmonogram oraz nagrania archiwalne – na stronie Konferencje naukowe, wykłady i webinaria oraz w wydarzeniu na FB.

Skip to content