DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Aktualności

     STOCZNIA GDAŃSKA - I Spotkanie Interesariuszy Planu Zarządzania

     W 14 lipca na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej przy ul. Elektryków odbyło się I Spotkanie Interesariuszy Planu Zarządzania Stoczni Gdańskiej zorganizowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Urząd Miejski w Gdańsku w ramach współpracy związanej z ubieganiem się o wpis Stoczni Gdańskiej – miejsca narodzin Solidarności i upadku żelaznej kurtyny w Europie na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

     >

     Małopolskie Targi Książki – „Dziedzictwo zapisane lokalnie”. Zapraszamy autorki i autorów do zgłaszania swoich publikacji!

     Celem wydarzenia jest przybliżenie szerokiej publiczności ostatnich (opublikowanych w latach 2015-2020) małopolskich pozycji wydawniczych, których tematyką jest szeroko pojęte dziedzictwo widziane z perspektywy lokalnej: zapisane z inicjatywy i przez przedstawicieli społeczności lokalnych – bezpośrednich depozytariuszy dziedzictwa. Małopolskie Targi Książki będą jednym z głównych wydarzeń tegorocznej ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2020.

     >

     Narodowy Instytut Dziedzictwa z nową identyfikacją wizualną

     Narodowy Instytut Dziedzictwa odświeża wizerunek – bazująca na dotychczasowym logotypie nowa identyfikacja wizualna zyskała dynamiczny, żywy i współczesny charakter. Odświeżenie brandingu NID miało na celu zachowanie możliwie wielu dobrych elementów z dotychczasowego logo przy jednoczesnym uporządkowaniu elementów samego znaku, języka graficznego marki i materiałów firmowych.

     >

     Konkurs fotograficzny "Magia praskiego dziedzictwa"

     Warszawska dzielnica Praga-Północ rozpoczęła letni konkurs fotograficzny „Magia praskiego dziedzictwa”. Przeznaczony jest on dla wszystkich kochających fotografię i fotogeniczność Pragi-Północ. Narodowy Instytut Dziedzictwa jest partnerem tego wydarzenia.

     >

     Patronat NID: wystawa „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice..."

     Patronat NID: 14 lipca 2020 roku w Muzeum Okręgowym w Lesznie zostanie otwarta wystawa „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice...". Ekspozycja prezentować będzie przykłady ludowego rękodzieła tworzone przez dawne czepcorki czy kopczorki, noszone przez kobiety zwykle w sytuacjach świątecznych i obrzędowych. Wystawa wprowadza w świat tradycyjnej kultury i estetyki oraz zapomnianych zwyczajów.

     >

     << <
     3 4 5 6 7
     > >>