“Wiedza zapomniana. Budownictwo drewniane i tradycje ciesielskie w Polsce” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie
Powrót
Manggha  aktualnosci
Data publikacji: 31 sierpnia 2022

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zapraszają do udziału w seminarium o architekturze drewnianej w Polsce, którego tematem jest zanikająca wiedza i tradycyjna sztuka ciesielska w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 28 września 2022 roku.

Trwająca do 16 października br. wystawa Duch ukryty w drzewach. Tradycja i kunszt japońskiego ciesielstwa stanowi punkt wyjścia do refleksji nad przyczynami zaniku tradycji budownictwa drewnianego w Polsce, możliwościami zachowania architektury drewnianej, a także przywracania wiedzy i umiejętności niezbędnych dla jej ochrony. Specjaliści, pasjonaci, znawcy tradycyjnych technik, na co dzień zaangażowani w ratowanie zanikającego dziedzictwa, opowiedzą o swoich doświadczeniach, podzielą się wiedzą i refleksjami nad stanem zabytków. Wydarzenie organizowane przez Centrum Architektury Drewnianej (utworzoną w NID wyspecjalizowaną jednostkę do spraw architektury drewnianej) będzie też okazją do przedstawienia wstępnych wyników badań realizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa na temat stanu architektury drewnianej w naszym kraju.

Wydarzenie towarzyszy wystawie Duch ukryty w drzewach. Tradycja i kunszt japońskiego ciesielstwa oraz obchodom 60-lecia misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Do udziału w seminarium obowiązują zapisy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://rejestracja.nid.pl . Zapisy przyjmowane są do 16 września br.PROGRAM:
Skip to content