Podsumowanie webinarium dla organizatorów i koordynatorów EDD
Powrót
Podsumowanie webinarium
Data publikacji: 9 lutego 2024

Narodowy Instytut Dziedzictwa dziękuje organizatorom wydarzeń EDD i koordynatorom regionalnym za udział w webinarium Szlaki. Sieci. Połączenia. Europejskie Dni dziedzictwa 2024, które odbyło się 8 lutego. Spotkanie online było doskonałą okazją do poznania miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zabytków uznanych za Pomniki Historii, a także szlaków kulturowych, które przebiegają przez Polskę. Gościliśmy ekspertów z różnych dziedzin kultury, inspirując i zachęcając do udziału w tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce!

Webinarium pozwoliło na pogłębienie tematów związanych z 32. edycją EDD, która we wrześniu odbędzie się pod hasłem Szlaki.Sieci.Połaczenia. Dziękujemy wszystkim prelegentom za podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczaniem z udziału w EDD.  Różnorodne prezentacje pozwoliły uczestnikom spojrzeć na tegoroczne hasło EDD z różnych perspektyw, co na pewno znajdzie swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach.

Podczas spotkania przedstawiono informację o 17 miejscach światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce, 126 obiektach uznanych za Pomniki Historii, Drodze św. Jakuba, Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) oraz omówiono dostępność obiektów i wydarzeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Cieszymy się, że wspólnie z Państwem realizujemy projekt Europejskich Dni Dziedzictwa, a liczba wydarzeń i uczestników z roku na rok wzrasta. Jesteśmy dumni, że w 2023 roku odbyło się prawie 1500 wydarzeń w całej Polsce a wzięło w nich udział ponad 250 tysięcy osób! Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu i już planujemy kolejne webinarium EDD dotyczące promocji i komunikacji projektu oraz wydarzeń. Jego termin podamy niebawem. Tymczasem zachęcamy wszystkich do zapoznania się z prezentacjami oraz filmem o szlakach. 

Prezentacje udostępniane podczas webinarium: prezentacje webinarium 2024

Polecamy film o szlakach: 

Patronem medialnym Europejskich Dni Dziedzictwa jest Polskie Radio S.A.

Skip to content