8 lutego zapraszamy na webinarium dla koordynatorów i organizatorów wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
Powrót
Europejskie Dni Dziedzictwa 2024
Data publikacji: 7 lutego 2024

32. Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się w drugi i trzeci weekend września – 7 i 8 oraz 14 i 15. Jednak już 8 lutego, Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza na webinarium dla koordynatorów i organizatorów wydarzeń.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największe wydarzenie kulturalno-edukacyjne starego kontynentu. Myślą przewodnią tego święta jest angażowanie europejskiej społeczności w opiekę nad dziedzictwem kulturowym, prezentowanie jego różnorodności i wzmacnianie dialogu międzykulturowego. Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego jednym z celów jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego, edukacja społeczna oraz uwrażliwianie na problematykę ochrony zabytków.

Co roku EDD organizowane są pod innym hasłem przewodnim, które łączy wszystkie wydarzenia w kraju. W tym roku hasłem są Szlaki. Sieci. Połączenia. – to bezpośrednie odwołanie do projektu Szlaków Kulturowych Rady Europy, który został zainicjowany w 1987 r. przez Radę Europy. Inicjatywa promuje przede wszystkim współpracę kulturalną w powiązaniu z rozwojem turystyki. Polska w 2017 r. podpisała porozumienie i włączyła się w projekt, który tworzy obecnie lista 47 tras, a my jesteśmy częścią 17 z nich. 

8 lutego, w godzinach 10-12, obędzie się webinarium organizowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, na którym m.in. wyznaczymy najważniejsze zadania na rok 2024, opowiemy o szlakach, które mogą stać się inspiracją dla tegorocznych wydarzeń i popracujemy nad budowaniem wizerunku i marki Europejskich Dni Dziedzictwa.
Webinarium skierowane jest dla koordynatorów regionalnych, organizatorów wydarzeń, osób i instytucji, które chciałyby wziąć udział w tegorocznej edycji oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o planach na Europejskie Dni Dziedzictwa w 2024 roku.

Spotkanie odbędzie się platformie Teams pod linkiem poniżej, wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana:

<wejście na webinarium>

Zachęcamy do pobrania programu wydarzenia – <program do pobrania>

Jak wziąć udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa?

Wystarczy tylko wypełnić  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY znajdujący się na stronie ogólnopolskiego koordynatora #EDD, którym jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Na stronie edd.nid.pl, znajduje się również baza kontaktów do koordynatorów lokalnych wydarzenia, którzy odpowiedzą szczegółowo na wszystkie pytania instytucji, które zechcą włączyć się do tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Skip to content