II Lasowiacki Festiwal Rzemiosła 
Powrót
patronaty NID Lasowiacki Festiwal Pierogow
Data publikacji: 14 lipca 2023

Zapraszamy na wydarzenie organizowane przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli nad którym Narodowy Instytut Dziedzictwa objął patronat.

W niedzielę, 16 lipca od godziny 14.00 na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli po raz drugi zagości Lasowiacki Festiwal Rzemiosła.

Na scenie nową odsłonę swojego repertuaru zaprezentują Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy” im. Ignacego Wachowiaka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy”. Gościnnie wystąpi również uczestniczący w XIX Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Vancouver. A o 19.30 dla chętnych zagra „pod nogę” Kapela Ludowa „Jeżowianie”.

Lasowiacki Festiwal Rzemiosła zgromadzi natomiast przedstawicieli wielu unikatowych i odchodzących powoli w niepamięć zawodów. Odbędą się pokazy i warsztaty między innymi: kowalstwa, garncarstwa, bednarstwa, tkactwa, szkutnictwa, zabawkarstwa, plecionkarstwa, słomkarstwa, hafciarstwa, zielarstwa, a nawet z zakresu hutnictwa szkła. Na kiermaszu wytworów rzemieślniczych i rękodzielniczych nabyć będzie można niepowtarzalne ozdoby i pamiątki od lokalnych twórców.

Po raz drugi wręczona zostanie też „Zasobno Kaleta”, czyli honorowa nagroda dla Lasowiackiej Firmy Roku.

Kiedy: 16 lipca 2023 / niedziela, godz. 14.00 – 20.00
Gdzie: Stalowa Wola, Plac Piłsudskiego

Skip to content