O odbudowie ukraińskich miast dyskutowano w Instytucie Goethego w Paryżu
Powrót
Ukraina
Data publikacji: 16 grudnia 2022

Otwarte dla publiczności spotkanie „Odbudowa Ukrainy: nadzieja, perspektywy i wyzwania” (Reconstruire l’Ukraine: espoir, perspectives et défis) zgromadziło w Paryżu przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, urbanistów, architektów i ekspertów z różnych krajów. Działania Centrum Pomocy dla Kultury na Ukrainie i polską pomoc dla Ukrainy przedstawiła zebranym Aleksandra Brodowska z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Po dziewięciu miesiącach wojny życie w ukraińskich miastach diametralnie zmieniło się. W obliczu ataków na podstawową infrastrukturę, w wyniku których, w trudnym czasie zimy całe miasta pozbawione są wody, prądu i ciepła. Ludzie uczą się żyć z tą nową rzeczywistością. Wiele miast zostało całkowicie zniszczonych.

10 grudnia podczas spotkania w Goethe-Institut Paris planiści, architekci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci z różnych krajów rozmawiali o odbudowie ukraińskich miast i nowej powojennej urbanistyce. 

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa, wymiany wiedzy oraz doświadczeń. Jesteśmy zbudowani postawą i zaangażowaniem podmiotów oraz lokalnych społeczności.

Skip to content