Ruszyła kampania„Wakacje z Zabytkami”
Powrót
MKiDN NID wakacjezzabytkami aktualnosci
Data publikacji: 4 lipca 2022

Wraz z początkiem lipca Narodowy Instytut Dziedzictwa wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zainaugurował kampanię „Wakacje z Zabytkami”, której celem jest prezentacja bogactwa polskiego dziedzictwa materialnego. Przez całe wakacje będziemy promować i pokazywać niezwykłą różnorodność polskiego dziedzictwa kulturowego zachęcając do poznania historii danego regionu, poprzez prezentację wyjątkowych obiektów – Pomników Historii, budowli sakralnych, zamków, pałaców, ogrodów historycznych, rezerwatów przyrody, zabytków architektury czy techniki.
Odkrywaj Polskę i spędź #wakacjezzabytkami!

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego https://www.gov.pl/web/kultura/wakacje-z-zabytkami, na której dostępna jest specjalna zakładka ułatwiająca poznanie wybranych zabytków danego regionu. Klikając na konkretne województwo, można odkryć znajdujące się na jego obszarze obiekty UNESCO, Pomniki Historii oraz inne zabytki, które warto odwiedzić podczas wakacji. Załączone kalendarium pozwoli na wzbogacenie wycieczki o dodatkowe atrakcje – targi, festiwale, jarmarki czy wystawy – organizowane w wybranych miejscach.

Poznawaj zabytki znane i nieznane

Najcenniejszym polskim dziedzictwem jest 17 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Równie cenne obiekty to Pomniki Historii, wpisane na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po uzyskaniu opinii Rady Ochrony Zabytków. Są to obiekty o ponadlokalnym charakterze i wyjątkowym znaczeniu artystycznym i historycznym. Na liście znajduje się już 117 obiektów. Dziedzictwo kulturowe Polski to ok. 70 tys. zabytków architektury. Są to w dużej części obszary i obiekty powszechnie znane, ale są też wśród nich te mniej rozpoznawalne, niezwykle ciekawe i wciąż oczekujące na docenienie przez turystów.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od wielu lat w ramach programu „Ochrona zabytków” dofinansowuje renowację różnorodnych obiektów na terenie całego kraju, dlatego warto je odwiedzać.

Więcej informacji na temat zabytków i ciekawych obiektów, jakie możemy spotkać na wakacyjnych trasach polecamy na stronie internetowej Instytutu Dziedzictwa Narodowego zabytek.pl.

Dodatkowo w mediach społecznościowych NID i MKiDN w okresie wakacyjnym publikowane będą posty przedstawiające historię wybranego, wartego odwiedzenia zabytku. Kampania obejmuje również spot telewizyjny i radiowy, cykl publikowany w tygodniku „Plus Minus” oraz plakaty w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy do wspólnego poznawania dziedzictwa materialnego Polski!
Dołącz do nas na #wakacjezzabytkami!

Zapraszamy na nasze social media:
Facebook: https://pl-pl.facebook.com/zabytek/ 
Instagram: https://www.instagram.com/nid.pl/
LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/narodowy-instytut-dziedzictwa
Twitter: https://twitter.com/NarIDpl


Skip to content