IX Konkurs „Moje Miasto – tu dzieją się rzeczy niezwykłe”
Powrót
Grafikakonkursu"Mojemiasto tudziejąsięrzeczyniezwykłe"
Data publikacji: 15 marca 2022

Narodowy Instytut Dziedzictwa objął patronatem kolejną edycję konkursu organizowanego przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundację Promocji Architektury Stowarzyszenia Architektów Polskich – SARP. Konkurs „Moje Miasto – tu dzieją się rzeczy niezwykłe” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) i ponadpodstawowych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 maja 2022 r. Pula nagród wynosi 20 000 zł.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do przygotowania oryginalnej pod względem merytorycznym oraz artystycznym, autorskiej pracy związanej z zagadnieniami kształtowania przestrzeni, poszerzanie wiedzy na temat swojego miasta, jego historii i unikatowości oraz kształtowanie poczucia tożsamości lokalnej.

Każde miasto i miasteczko jest jak tort albo cebula – ma warstwy. Organizatorzy angażując młodzież szkolną szukają tego, czego na pierwszy rzut oka nie widać w okolicy.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie planszy przedstawiającej w ciekawy i niebanalny sposób miejscowość, w której uczą się lub mieszkają. Prace konkursowe można wykonywać samodzielnie lub zespołowo.

Projekty w formacie JPG wraz ze skanami podpisanych dokumentów należy przesyłać w terminie do 20 maja 2022 roku.

Konkurs „Moje Miasto – Tu Dzieją Się Rzeczy Niezwykłe” realizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”.

Regulamin wraz z załącznikami dostępny na stronie: www.ksztaltowanieprzestrzeni.pl

Skip to content