Drugi tom serii wydawniczej “Dziedzictwo kulturowe w badaniach”
Powrót
Dziedzictwo kulturowe w badaniach
Data publikacji: 16 grudnia 2021

Książka „Rozwój lokalny i strategiczne zarządzanie rozwojem gminy w oparciu o dziedzictwo kulturowe”, jest to 2 tom serii wydawniczej NID/UJ „Dziedzictwo kulturowe w badaniach”. Seria ta ma na celu analizę, interpretację wyników i wnioski z interdyscyplinarnych badań nad różnymi aspektami dziedzictwa kulturowego jako zasobu rozwojowego. Autorzy tomu drugiego oparli swoje artykuły głównie (choć nie jedynie) na zamówionym przez NID badaniu społecznym reprezentantów gmin, które posiadają Gminny program opieki nad zabytkami.

Tom 2 ma przybliżać zagadnienie wykorzystanie dziedzictwa w rozwoju lokalnym i odzwierciedlenie tego w dokumentach programowania uchwalanych przez gminy oraz w działaniach. Mamy nadzieję, że nasza wspólna publikacja, jak i cała seria wydawnicza, przydadzą się zarówno osobom badającym dziedzictwo kulturowe i jego rolę w społecznościach lokalnych, jak i samorządom gminnym w codziennej pracy.

Zachęcamy też do zapoznania się pierwszym tomem serii, pt.: Polacy wobec dziedzictwa. Raport z badań społecznych i zapowiadamy tom trzeci niebawem!

Do pobrania:

Dziedzictwo kulturowe w badaniach. Tom 2: Rozwój lokalny i strategiczne zarządzanie rozwojem gminy w oparciu o dziedzictwo kulturowe

Skip to content