Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia
Powrót
krzemień
Data publikacji: 11 lipca 2024

Zapraszamy na piknik archeologiczny organizowany przez Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. 20 i 21 lipca na terenie pradziejowej osady odbędzie się dwunasta edycja tego wydarzenia.

Co czeka na gości?

Warsztaty i pokazy archeologii eksperymentalnej związane z różnymi pradziejowymi rzemiosłami, takimi jak obróbka krzemienia, kości i bursztynu, tkactwo, łucznictwo, a także ukazujące zagadnienia związane z rozpalaniem ognia, ceramiką, kuchnią, wierzeniami i sztuką. Zaplanowano również koncert eksperymentalnej muzyki etnicznej oraz pokaz specjalny.

Nie zabraknie laboratoriów popularno-naukowych prezentujących archeologię i nauki pomocnicze. Badacze z różnych stron kraju wprowadzą w świat archeolozoologii, traseologii, antropologii, malakologii, botaniki, geoarcheologii oraz dokumentacji 3D zabytków.

Udział w Krzemionkowskich Spotkaniach z Epoką Kamienia to niezwykła okazja, by doświadczyć życia codziennego prehistorycznych społeczności zamieszkujących niegdyś dolinę rzeki Kamiennej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowy Instytut Muzeów, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Starosta Ostrowiecki.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie Organizatora.

Do zobaczenia w epoce kamienia!

Skip to content