Dołącz do grona organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa 2024!
Powrót
obchody Europejskich Dni Dziedzctwa w Zgierzu
Data publikacji: 11 lipca 2024

Europejskie Dni Dziedzictwa (#EDD) to święto kultury, które co roku gromadzi tysiące uczestników w 48 krajach Europy. W Polsce 32. edycję #EDD obchodzimy pod hasłem „Szlaki. Sieci. Połączenia”. Narodowy Instytut Dziedzictwa – ogólnopolski koordynator EDD – zaprasza wszystkie instytucje kultury, depozytariuszy, osoby prywatne do udziału w największym tego typu wydarzeniu w Europie.

Europejskie Dni Dziedzictwa (#EDD) to wyjątkowe święto kultury, które jest niezwykle ważnym wydarzeniem na mapie inicjatyw kulturalnych na naszym kontynencie.  Podczas ubiegłorocznych EDD  zorganizowano niemal 1500 wydarzeń w całym kraju, w których uczestniczyło prawie 300 000 osób. Dzięki zaangażowaniu setek organizatorów – zarówno dużych muzeów, lokalnych ośrodków kultury, organizacji pozarządowych, jak i małych gminnych bibliotek czy osób prywatnych, zostały otwarte bramy kulturowego dziedzictwa Polski.

Zostań częścią Europejskich Dni Dziedzictwa!

Aby dołączyć do grona organizatorów EDD, wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, który znajduje się na stronie <tutaj>. Zachęcamy również do kontaktu z koordynatorami regionalnymi, którzy odpowiedzą szczegółowo na wszystkie pytania instytucji, które zechcą włączyć się do tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2024 odbędą się we wrześniu, ze szczególnym uwzględnieniem 7-8 września oraz 14-15 września.

Więcej informacji na stronie – edd.nid.pl, nid.pl oraz na mediach społecznościowych EDD i NID.

Patronem medialnym Europejskich Dni Dziedzictwa jest Polskie Radio S.A.

Skip to content