Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami” już w sprzedaży!
Powrót
Prezentacja okładki najnowszego wydania magazynu Spotkania z Zabytkami. Na okładce jest zdjęcie Krystyny Zachwatowicz
Data publikacji: 1 lipca 2024

W najnowszym wydaniu magazynu „Spotkania z Zabytkami” Krystyna Zachwatowicz-Wajda, córka jednego z najbardziej znanych polskich konserwatorów zabytków, Jana Zachwatowicza, opowie o odtwarzaniu Warszawy, zajrzymy do domu i ogrodu Rudolfa Hössa oraz poznamy tajemnice warsztatu Andrzeja Wróblewskiego.

Redaktor naczelny Marcin Pieszczyk wraz ze swoim zespołem po raz kolejny zapewni swoim Czytelnikom ogrom wrażeń i pasjonującą lekturę na długie godziny. W lipcowym wydaniu kwartalnika przeczytacie:

  • W jakim znaczeniu Polska nie została „drugą Szwajcarią”,
  • Jak paryska moda docierała do różnych zakątków Europy, zanim każdy mógł obejrzeć transmisję z pokazu haute couture na Fashion TV,
  • Kilka słów o świątkach, czyli na czym polega urok sztuki ludowej,
  • Czy jest wciąż miejsce na odkrywanie Zofii Stryjeńskiej,
  • Co decyduje o tym, że jakieś dzieło sztuki określimy jako „polonik”.

Magazyn „Spotkania z Zabytkami” dostępny jest w ponad 3 000 punktach sprzedaży u wybranych dystrybutorów, w salonach sklepów sieci Empik oraz za pośrednictwem strony internetowej Prenumerata24.pl.

Nowy numer 3/2024 można zakupić <tutaj>.

Magazyn „Spotkania z Zabytkami”

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, ze słynną „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako blisko 200-stronicowy kwartalnik.

Zachęcamy także do obserwowania profili społecznościowych „Spotkań z Zabytkami” na Facebooku oraz Instagramie.

Skip to content