Zakończyła się rejestracja do Szkół Ciesielskich Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Powrót
dłuta
Data publikacji: 19 czerwca 2024

Tegoroczne warsztaty ciesielskie zbliżają się wielkimi krokami. Rejestracja na zjazdy w Wojszynie i w Barlinku już się zakończyła. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

W 2024 roku, Narodowy Instytut Dziedzictwa razem ze współorganizatorami, Ośrodkiem Działań Twórczych i Edukacyjnych „SPICHLERZOWNIA” oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „MŁYN PAPIERNIA”, przygotował szkolenia ciesielskie w Wojszynie i w Barlinku.

W siedzibie Ośrodka Działań Twórczych i Edukacyjnych „SPICHLERZOWNIA” w Wojszynie odbędą się warsztaty poświęcone w szczególności konstrukcjom zrębowym. Z kolei Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „MŁYN PAPIERNIA” w Barlinku ugości uczestników warsztatów dedykowanych konstrukcjom szkieletowym, zwłaszcza ryglowym. W obydwu lokalizacjach odbędą się po dwa zjazdy tematyczne.

Szkoły Ciesielskie NID powstały z myślą o wykonawcach pracujących przy obiektach drewnianych, w szczególności cieślach, dekarzach, architektach, konstruktorach, a także przedstawicielach służb konserwatorskich oraz samoukach pragnących mieć wpływ na prawidłowy przebieg remontu budynku drewnianego.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają zaplecze merytoryczne, materiały edukacyjne oraz szkolenie BHP.

Warsztaty cieszą się dużą popularnością i wybór uczestników do tegorocznej edycji był nie lada wyzwaniem. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i tak pozytywny odbiór naszych propozycji szkoleń.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem zjazdów:

Skip to content