Podsumowanie II webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów wydarzeń
Powrót
Podsumowanie II webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów wydarzeń.
Data publikacji: 22 marca 2024

21 marca odbyło się II webinarium Narodowego Instytutu Dziedzictwa dla organizatorów wydarzeń i koordynatorów regionalnych Europejskich Dni Dziedzictwa. Spotkanie online było doskonałą okazją do zapoznania się z projektem EDD 2024 z perspektywy polskiej i europejskiej, Europejskim Szlakiem Ogrodów Historycznych, Muzeami na świeżym powietrzu w Polsce oraz budową wizerunku i marki EDD.

Elżbieta Ofat – wicedyrektor NID otwierając spotkanie przypomniała tegoroczne hasło EDD, które brzmi: Szlaki. Sieci. Połączenia. i zachęcała uczestników do organizacji wydarzeń łączących się z tym hasłem we wrześniu. Następnie Łukasz Przybylak – wiceprezydent ERHG, omówił Europejski Szlak Ogrodów Historycznych, przedstawiając historię założenia stowarzyszenia, drogę do certyfikacji Szlaku przez Radę Europy oraz współpracę międzynarodową instytucji tworzących szlak. Obecnie na szlaku znajduje się 47 ogrodów, w tym 6 z Polski.

Rolę muzeów – skansenów w życiu człowieka, w tym poznawania dawnych tradycji, dziedzictwa materialnego oraz niematerialnego przedstawił Zbigniew Skuza – Prezes Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce, wicedyrektor Muzeum Wsi Radomskiej. Wizerunek i marka EDD to temat, o który mówiła Dorota Anna Wróblewska – Mentor Marki.

Dziękujemy licznemu gronu uczestników za wspólne spotkanie, a prelegentom za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Dzięki webinarium temat tegorocznej edycji EDD – Szlaki. Sieci. Połączenia. – staje nam się bliższy i ciekawszy. Zachęcamy do poznawania i odkrywania szlaków kulturowych w całej Polsce!

Prezentacje udostępniane podczas webinarium: prezentacje II webinarium.

Patronat medialny Europejskich Dni Dziedzictwa objęło Polskie Radio S.A.

Skip to content