Publikacja Rady Europy dostępna w języku polskim
Powrót
Europejskie Dni Dziedzictwa
Data publikacji: 1 marca 2024

Dzięki Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa publikacja Rady Europy Szlaki. Sieci. Połączenia. dotycząca Europejskich Dni Dziedzictwa 2024 jest dostępna w języku polskim dla wszystkich organizatorów i uczestników wydarzeń EDD!

We wstępnie publikacji czytamy:
„Sercem tegorocznego hasła EDD Szlaki. Sieci. Połączenia. jest pogląd, że nasze dziedzictwo, zarówno materialne, jak i niematerialne, ma nam wiele do powiedzenia na temat tego, w jaki sposób ludzie, społeczności, kraje i kultury były i są ze sobą połączone dzięki wspólnym wartościom, zwyczajom oraz chęci ochrony i dzielenia się opowieściami oraz miejscami, które stanowią zarówno o naszej indywidualnej, jak i wspólnej historii.”

Zatem zachęcamy wszystkich organizatorów wydarzeń, koordynatorów regionalnych oraz osoby zaangażowane w #EDD do lektury, która pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować się do 32. edycji wielkiego święta,  jakim są wrześniowe Europejskie Dni Dziedzictwa.  Twórzmy razem możliwości i okazje do odkrywania lokalnego dziedzictwa oraz poznawania historii, osób oraz miejsc ważnych dla budowania więzi społecznych i kulturowych.

Zapoznaj się z publikacją: Publikacja Rady Europy w języku polskim

Patronem medialnym Europejskich Dni Dziedzictwa jest Polskie Radio S.A.

Skip to content