29 grudnia webinarium „Heritage BIM – wprowadzenie do cyfrowej reprezentacji obiektów dziedzictwa kulturowego”
Powrót
29 grudnia webinarium Heritage BIM wprowadzenie do cyfrowej reprezentacji obiektów dziedzictwa kulturowego
Data publikacji: 27 grudnia 2023

Odkryj z nami technologię przyszłości zastosowaną w ochronie przeszłości. Zapraszamy na webinarium, podczas którego zgłębimy techniki i metody tworzenia cyfrowych modeli zabytków, korzystając z innowacyjnego podejścia Heritage Building Information Modeling (HBIM).

Heritage BIM (HBIM) to specjalistyczne rozszerzenie metodologii BIM (Building Information Modeling) dedykowane zabytkom i obiektom o dziedzictwa kulturowego. Pozwala na tworzenie szczegółowych cyfrowych reprezentacji architektonicznych, uwzględniając unikatowe cechy i wartości historyczne każdego obiektu.

Program Webinarium

  1. Wprowadzenie do BIM/HBIM: Zrozum teorię i praktyczne zastosowania BIM w kontekście zabytków.
  2. Skaning Laserowy i Jego Aplikacje: Odkryj, jak technologia skanowania laserowego może służyć do tworzenia dokładnych modeli zabytków oraz jak te dane są przetwarzane.
  3. Obróbka i Analiza Danych: Naucz się, jak przetwarzać i interpretować dane zebrane przez skanowanie laserowe do tworzenia dokładnych modeli HBIM.
  4. Wykorzystanie Otwartych Standardów BIM: Zrozum, jak otwarte standardy BIM wspierają wymianę danych i współpracę między różnymi specjalistami pracującymi nad projektem.

Nasze webinarium jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym:

  • Architektów i projektantów
  • Konserwatorów zabytków
  • Historyków sztuki
  • Studentów architektury i dziedzin pokrewnych
  • Inżynierów i techników
  • Wszystkich zainteresowanych technologią cyfrową w ochronie dziedzictwa

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do zgłębienia wiedzy o cyfrowej dokumentacji zabytków. Dowiedz się więcej o możliwościach, jakie oferuje technologia HBIM, i jak może ona przyczynić się do zachowania naszego dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń.

Kiedy: 29 grudnia 2023 r. godz. 12.00 -13:00

Rejestracja: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja <tutaj>

Webinarium “Heritage BIM – wprowadzenie do cyfrowej reprezentacji obiektów dziedzictwa kulturowego” zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji zadania „Centrum kompetencji do spraw digitalizacji zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa”.

Skip to content