20 – 21 października 2023: Warsztaty konserwacji zabytkowych parków – „II seminarium parkowe w Łęknicy”
Powrót
park mużakowski
Data publikacji: 4 października 2023

Pracownia Terenowa Park Mużakowski w Łęknicy Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaprasza na warsztaty konserwacji zabytkowych parków – „II seminarium parkowe w Łęknicy”.

Gdzie: Park Mużakowski w Łęknicy – polana przy pawilonie informacyjnym, wejście od strony parkingu na skrzyżowaniu ulic Wybrzeżnej i Fabrycznej.

Kiedy:
20 października 2023, w godz. 9:00 – 18:00
21 października 2023, w godz. 9:00 – 15:00

Forma warsztatów:

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w języku polskim. Warsztaty mają charakter otwarty i bezpłatny. Wymagane jest wcześniejsze wypełnienie deklaracji i przesłanie do 16 października 2023 r. do godz. 12.00 e-mailem na adres: biwlew@nid.pl.

Do pobrania:

Kluczowe zagadnienia

W trakcie II seminarium parkowego w Łęknicy będzie można zapoznać się z technikami bieżącej konserwacji zieleni zarówno w teorii, jak i w praktyce. Będzie to nie tylko okazja do zdobycia nowych umiejętności i poznania Parku, lecz także możliwość aktywnego spędzenia czasu i działań na rzecz wspólnej przestrzeni. W ramach seminarium odbędzie się wykład terenowy „Praktyczne aspekty oceny stanu (witalnego, zdrowotnego i mechanicznego) drzew z wykorzystaniem nowoczesnych metod badań”. Prowadzący: dr Wojciech Bobek, Politechnika Krakowska, Wydział Architektury Krajobrazu.

Park Mużakowski, Pracownia Terenowa Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Park Mużakowski to jedno z najrozleglejszych historycznych założeń parkowych w Europie, w którym zrealizowany został program kompozycyjny krajobrazowego parku angielskiego i należy do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej.

Od 1992 roku polska część historycznego parku o powierzchni ponad 500 hektarów jest zarządzana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Dzięki odtworzeniu historycznego założenia parkowego – ze względu na wyjątkowe walory historyczne i krajobrazowe – w 2004 roku park Mużakowski został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz uznany za pomnik historii przez prezydenta RP.

Więcej informacji o parku <tutaj>.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.

Organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Zadanie realizowane jest w ramach dotacji podmiotowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach zadania „Zarządzanie parkiem Mużakowskim”.

Skip to content