30. jubileuszowa edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” już za nami!
Powrót
EDD  aktual scaled
Data publikacji: 20 września 2022

Serdecznie dziękujemy za udział w 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa! W szczególności nasze podziękowania kierujemy do ponad 500 organizatorów wydarzeń w całej Polsce za wyjątkowe zaangażowanie i chęć dzielenia się swoją pasją do dziedzictwa kulturowego z innymi oraz naszym nieocenionym koordynatorom za otwartość, wsparcie dla uczestników oraz organizację wydarzeń w swoim regionie.

30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pokazała po raz kolejny jak różnorodne i wielobarwne jest dziedzictwo kulturowe w Polsce oraz jak wiele środowisk jest zaangażowanych w jego promocje. Od wielkich muzeów, poprzez lokalne instytucje i organizacje, po indywidualnych pasjonatów i regionalistów, instytucje publiczne oraz prywatne. Przez kolejne dwa weekendy odbywały się wydarzenia plenerowe i stacjonarne, artystyczne, naukowe i sportowe, nie brakowało wystaw, koncertów, pokazów, spacerów, rajdów, festynów i wielu innych, emocjonujących przedsięwzięć, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich osób, które wzięły w nich udział.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, pozytywną energię i niezwykły entuzjazm.
Mamy nadzieję, iż przyszłoroczna edycja EDD spotka się z równie wielkim odzewem, angażując coraz to większe grono miłośników historii, kultury i dziedzictwa.

W najbliższych dniach zapraszamy na relacje i podsumowania tegorocznego święta dziedzictwa kulturowego na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

Dziękujemy za wsparcie naszym Partnerom:

  • Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości
  • Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
  • Patronat medialny Polskiego Radia

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 w Grodzisku Mazowieckim:

Skip to content