Obchody MDOZ 2024 dla społecznych opiekunów zabytków w województwie mazowieckim – Zamek Królewski w Warszawie
Powrót
Data publikacji: 28 marca 2024

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024 w województwie mazowieckim, 13 kwietnia w Zamku Królewskim w Warszawie, odbędzie się spotkanie dla społecznych opiekunów zabytków pod hasłem „Strażnicy dziedzictwa wobec wyzwań współczesności”.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić najbardziej niedostępne miejsca Zamku oraz poznać historie związane z jego odbudową, w szczególności fenomen społecznego zaangażowania, w tym działań Obywatelskiego Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego. Zespoły Starego i Nowego Miasta z Zamkiem Królewskim i Krakowskim Przedmieściem uznane zostały za pomnik historii 8 września w 1994 roku.
Więcej informacji o pomniku historii: Warszawa – historyczny zespół miasta z traktem królewskim i Wilanowem.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem „30 lat pomników historii”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dział Zarządzania Dziedzictwem i Analiz Wpływu Zmian Klimatu na Dziedzictwo NID oraz Oddział Terenowy NID w Warszawie, we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie oraz Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Bożena Żelazowska, Generalny Konserwator Zabytków, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja: rejestracja.nid.pl/spotkanie_soz_mdoz2024 

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na naszym Facebooku.

Program obchodów MDOZ 2024 dla społecznych opiekunów zabytków w województwie mazowieckim:

  • godz. 10.00-10.30 – rozpoczęcie wydarzenia
  • godz. 10.30-12.30 – wprowadzenie oraz oprowadzanie po Zamku Królewskim w Warszawie – Tomasz Drapała (Dział Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie)

Organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Skip to content