Obchody MDOZ 2024 dla rodzin – Warszawa
Powrót
Data publikacji: 4 kwietnia 2024

W ramach rodzinnego MDOZ 2024 na Mazowszu, 14 kwietnia w Pałacu Czapskich w Warszawie, odbędą się warsztaty rodzinne „To ja! Zabytek”, towarzyszące wystawie „Projektant. Wojciech Jastrzębowski”.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, czym jest zabytek i dziedzictwo oraz dlaczego powinniśmy je chronić. Poznają termin pomnik historii i jaki związek z nim ma postać Wojciecha Jastrzębowskiego. Prowadzący przedstawią również najważniejsze prace artysty. Warsztaty, trwające około dwóch godzin, są skierowane dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat i ich opiekunów.

Wydarzenie jest organizowane przez Oddział Terenowy NID w Warszawie oraz Zespół ds. Edukacji NID, we współpracy z Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Bożena Żelazowska, Generalny Konserwator Zabytków, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny, po wcześniejszej rejestracji pod adresem: muzeum@cybis.asp.waw.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na Facebooku.

Data: 14 kwietnia 2024 r. (niedziela)
Miejsce: Pałac Czapskich, ul. Krakowskie Przedmieście 5
Godz.: 12:00-14:00.

Organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content