Regionalne obchody MDOZ 2024 w województwie kujawsko-pomorskim – Toruń
Powrót
Płaskorzeźba przestawiająca anioła stojącego nad bramą miasta. W prawym ręku trzyma złoty klucz. Po prawej stronie napis MDOZ 2024
Data publikacji: 28 marca 2024

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024 w województwie kujawsko-pomorskim, 9 kwietnia, odbędzie się dzień otwarty dla studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w Oddziale Terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Toruniu.

Pracownicy OT w Toruniu przeprowadzą spotkanie i warsztaty, których celem będzie zaznajomienie studentów ze specyfiką działalności NID przyszłych pracowników służb konserwatorskich, przedstawicieli instytucji oraz przedsiębiorstw zajmujących się badaniami i ochroną zabytków. Podczas wydarzenia zostanie omówiona również problematyka prac, które są prowadzone przez ekspertów Oddziału w Toruniu.

Wydarzenie jest organizowane przez Oddział Terenowy NID w Toruniu, w partnerstwie z Katedrą Konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Bożena Żelazowska, Generalny Konserwator Zabytków, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Skip to content