Obchody MDOZ 2024 – Józefów
Powrót
Data publikacji: 29 marca 2024

W ramach obchodów MDOZ 2024 na Mazowszu, 27 kwietnia w godz. od 17.00 do 19.00, w Willi „Frankówka” w Józefowie, odbędzie się spotkanie pod hasłem „Narodowy Instytut Dziedzica na rzecz ochrony drewnianej architektury letniskowej – działania, doświadczenia, plany na przyszłość. Spotkanie z miłośnikami i użytkownikami domów drewnianych linii otwockiej”.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana działalność NID w zakresie ochrony drewnianego dziedzictwa kulturowego. Prowadzący przybliżą temat remontu willi „U Dziadka” w Otwocku oraz przedstawią plany na przyszłość. W trakcie spotkania będzie można wziąć udział w dyskusji, jak również poznać program dotacyjny NID „Wspólnie dla dziedzictwa”.

Willa „Frankówka” i willa „U Dziadka” są zabytkowymi domami dla letników z przełomu XIX i XX wieku, w tak zwanym stylu świdermajer. Willa „Frankówka” została oddana do użytku po gruntownym remoncie i modernizacji w 2023 roku, natomiast zakończenie prac w willi “U Dziadka” są planowane na rok 2025.

Więcej o Willi „U Dziadka”: https://zabytek.pl/pl/obiekty/g-296923

Wydarzenie jest organizowane przez Oddział Terenowy NID w Warszawie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników domów drewnianych na linii otwockiej – Świdermajerowie oraz w partnerstwie z Domem Nauki i Sztuki/Willą Frankówka i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Józefowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Bożena Żelazowska, Generalny Konserwator Zabytków, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

Dokładny program obchodów MDOZ 2024 w Józefowie podamy wkrótce.

Organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content