Wykład online – „Ustalenie szczególnej wartości dla dziedzictwa w ramach postępowania wywozowego”
Powrót
tylna część obrazu w drewnianej ramie
Data publikacji: 5 kwietnia 2024

Zapraszamy na kolejny wykład online z cyklu pn. „Obrót dobrami kultury. Aspekty prawne, administracyjne i celne”. Cykl wykładów dla uczestników rynku sztuki”.

Na najbliższym wykładzie online z cyklu „Obrót dobrami kultury. Aspekty prawne, administracyjne i celne”, ekspert Narodowego Instytutu Dziedzictwa, dr Tomasz Pruszak, opowie o teście VOH (Value of Heritage), będącym podstawowym elementem przeprowadzanej analizy merytorycznej lub ekspertyzy dotyczącej zabytku zgłoszonego do wywozu na stałe za granicę.

Termin: 09 maja 2024 r., godz. 14:00
Prelegent: 
dr Tomasz Pruszak, Narodowy Instytut Dziedzictwa
Temat: 
„Ustalenie szczególnej wartości dla dziedzictwa w ramach postępowania wywozowego”
Link do rejestracji: <tutaj>

dr Tomasz Pruszak – historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, muzealnik. W latach 2008-2022 pracował w Muzeum Warszawy, najpierw jako Kierownik Działu Inwentaryzacji Zbiorów, a następnie koordynator Zespołu ds. Gromadzenia i Wyceny Zbiorów. Od 2022 roku jest głównym specjalistą w Narodowym Instytucie Dziedzictwa, gdzie w Dziale Bezpieczeństwa Zabytków zajmuje się ekspercką wyceną i analizą merytoryczną ruchomych zabytków z dziedziny sztuki.

Harmonogram wszystkich wykładów cyklu znajduje się tutaj. Wykład będzie nagrywany i udostępniony na naszym kanale YouTube TV NID.

Skip to content