Wykład online – „Zawilgocenia historycznych obiektów budowlanych – źródła problemu i przeciwdziałanie”
Powrót
grafika informująca o wykładzie online z cyklu Spotkania z konserwacją, zawilgocenia budynków historycznych
Data publikacji: 17 maja 2024

Zapraszamy do udziału w otwartym wykładzie online z cyklu „Spotkania z konserwacją” z udziałem ekspertów w dziedzinie konserwacji zabytków. Przed wydarzeniem wymagana jest bezpłatna rejestracja.

Termin: 29 maja 2024 r., godz. 11.00
Prelegenci: prof. dr hab. Bogumiła Rouba
Temat: „Zawilgocenia historycznych obiektów budowlanych – źródła problemu i przeciwdziałanie”
Link do rejestracji: <tutaj>

Wilgoć stanowi jedno z głównych zagrożeń dla zabytków. Poprawne rozpoznanie źródeł zawilgocenia pozwala na podjęcie właściwego postępowania konserwatorskiego, a diagnoza przyczyn umożliwia dobór optymalnej metody osuszania i zabezpieczenia, a w konsekwencji zapobiegania destrukcji obiektu.

Podczas wykładu zostaną zaprezentowane wnioski z badań prowadzonych przez zespół specjalistów NID pod kierunkiem prof. Bogumiły Rouby. Wynikiem tych badań jest publikacja pt. „Optymalizacja metod konserwacji. Zagadnienie nierównowagi wilgotnościowej w obiektach zabytkowych”, pod redakcją prof. Bogumiły J. Rouby, wydana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w 2022 r.

Więcej informacji na temat cyklu wykładów “Spotkania z konserwacją”, w tym harmonogram oraz nagrania archiwalne – na stronie Konferencje naukowe, wykłady i webinaria oraz w wydarzeniu na FB.

Skip to content