32. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce
Powrót
Data publikacji: 3 lipca 2024

32. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce odbędzie się już we wrześniu, ze szczególnym uwzględnieniem 7-8 i 14-15 września. Tegoroczne hasło EDD brzmi: „Szlaki. Sieci. Połączenia”.

Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa uczestnicy mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Opiekunowie lokalnych obiektów i placówek kulturalnych proponują wiele atrakcji, takich jak m.in. koncerty, wystawy, festyny historyczne, prezentacje ginących zawodów; zachęcają do obcowania z kulturą i zabytkami, popularyzują wśród społeczeństwa regionalne tradycje i zwyczaje.

Celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest edukacja historyczna, kulturalna oraz promocja dóbr kultury pośród lokalnych społeczności, ale także zbliżenie do siebie jego organizatorów na poziomie lokalnym i międzynarodowym.

Program wszystkich wydarzeń w ramach 32. edycji EDD: https://edd.nid.pl/wydarzenia/

Chcesz dołączyć do grona organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa? Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, który znajduje się na stronie: https://edd.nid.pl/formularz-zgloszeniowy/

Zachęcamy również do kontaktu z koordynatorami lokalnymi, którzy odpowiedzą szczegółowo na wszystkie pytania instytucji, które zechcą włączyć się do tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Więcej informacji: https://edd.nid.pl/aktualnosci/zostan-organizatorem-europejskich-dni-dziedzictwa-2024/

Patronatem medialnym Europejskich Dni Dziedzictwa jest Polskie Radio S.A.

 

Skip to content