Powrót
Serwis edukacyjny

Portal NID | Edukacja stanowi ogólnodostępne, bogate pod względem publikowanych treści kompendium wiedzy o różnych aspektach dziedzictwa, zarówno materialnego, jak i niematerialnego. Zamieszczane na nim treści skierowane są do nauczycieli, pracowników sektora kultury (edukatorów, muzealników, pracowników domów kultury), rodziców oraz wszystkich innych osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o dziedzictwie.

Wyszukiwarka pozwala ograniczyć wybór materiałów w zależności od rodzaju, tematyki i grupy docelowej. W zakładce „Materiały edukacyjne” znajdują się treści przydatne w prowadzeniu lekcji czy domowej edukacji, m.in. scenariusze lekcji, publikacje, podcasty. W „Bazie wiedzy” zebraliśmy podstawowe, ale nie zawsze oczywiste definicje i informacje o dziedzictwie. Ważnym elementem portalu jest zakładka prezentująca nadchodzące wydarzenia edukacyjne i kulturalne związane z dziedzictwem. Pozwala na wyszukiwanie według terminu, rodzaju, grupy docelowej i regionu. Z kolei zakładka „Inspiracje” to baza wydarzeń minionych i ich efektów, które mogą być kopalnią pomysłów do realizacji.

Przygotowane materiały i informacje są nie tylko efektem pracy NID. Wspólnie z ogólnopolskimi instytucjami kultury, regionalnymi i lokalnymi muzeami oraz organizacjami pozarządowymi gromadzimy w jednym miejscu efekty pracy wielu osób i organizacji zaangażowanych w edukowanie o dziedzictwie. Portal NID | Edukacja jest stale uzupełniany o nowe treści, także te przesyłane przez lokalne organizacji i instytucje. To platforma, która pozwala dzielić się wiedzą i pochwalić efektami swojej pracy. Zapraszamy! 

Więcej: edu.nid.pl

 

Subskrybuj newsletter NID

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informację ze świata kultury.

Księgarnia NID

Sprawdź nasze produkty w księgarni. Zamawiaj bez wychodzenia z domu już teraz!

Platforma szkoleniowa

Zapisz się na naszą platformę e-szkoleniową i dowiedz się jak zarządzać dziedzictwem i wykorzystać jego potencjał.

Skip to content