U źródeł współczesnej konserwacji malarstwa w Polsce – promocja książki
Powrót
Data publikacji: 16 kwietnia 2025

Kto naprawdę stoi za ratowaniem najcenniejszych polskich dzieł malarstwa? 23 kwietnia zapraszamy do Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na spotkanie z dr Anną Czerwińską-Walczak, autorką książki „U źródeł współczesnej konserwacji malarstwa w Polsce. Studium działalności Bohdana Marconiego”.

Nowa publikacja dr Anny Czerwińskiej-Walczak to fascynująca opowieść o prof. Bohdanie Marconim – pionierze i wizjonerze, który nie tylko ratował dzieła sztuki, ale także zmieniał myślenie o ich ochronie. Książka napisana z pasją, pełna nieznanych faktów i ciekawych anegdot, która pozwala zajrzeć za kulisy polskiej konserwacji.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jak wyglądała praca konserwatorów w czasach przełomowych, poznać źródła sukcesu prof. Marconiego oraz usłyszeć inspirujące historie ratowania bezcennych dzieł sztuki. To także niepowtarzalna okazja do rozmowy z autorką, wymiany refleksji i spojrzenia na sztukę z zupełnie nowej perspektywy. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie poprowadzi dr hab. Monika Stachurska, dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie.

Książka dostępna jest w księgarni Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i w sklepie online:  https://wilanow-palac.pl/produkt/u-zrodel-wspolczesnej-konserwacji-malarstwa-w-polsce-studium-dzialalnosci-bohdana-marconiego

Wydawcami książki są Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Partnerem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Fundacja Kultury i Natury.

Przejdź do treści