Targi rzemiosła Wzory – na ludowo w Pałacu Kultury i Nauki
Powrót
grafika promująca targi rzemiosła wzory
Data publikacji: 4 grudnia 2024

14 i 15 grudnia w ramach Targów Rzemiosła WZORY, zapraszamy do strefy rzemiosła ludowego, którą Narodowy Instytut Dziedzictwa objął patronatem. Podczas wydarzenia nie zabraknie znanych, cenionych za kunszt i profesjonalizm lokalnych rzemieślniczek i rzemieślników.

Na Targach będą na Was czekać starannie wyselekcjonowane i wyjątkowe – ręcznie wykonane cuda polskiego rzemiosła. Ceramika i biżuteria, moda i tekstylia, tkaniny i dodatki, grafika użytkowa, oświetlenie i meble. Wybór ogromny, dostępny na ponad 200 stoiskach. Zbliżające się Targi Rzemiosła są idealną okazją, by wesprzeć ulubionych artystów i ukochane artystki oraz wrócić do domu z kompletem świątecznych prezentów.

W tej edycji szczególnie zapraszamy do strefy rzemiosła ludowego – miejsca, w którym bogactwo tradycji zmaterializuje się dzięki artystycznej pracy najznakomitszych twórczyń i twórców z różnych regionów Polski.

Przygotujcie się na przebywanie wśród nieziemskich ludzi i naprawdę wyjątkowych przedmiotów (z duszą i wielopokoleniową tradycją). Zanurzcie się w kulturze ludowej i sięgnijcie po prawdziwe perełki lokalnego rzemiosła.
Będzie sentymentalnie, pięknie i rozwijająco!

Harmonogram wydarzeń w strefie rzemiosła ludowego:

14 grudnia (sobota)

11:00–13:00 Tworzenie tradycyjnych ozdób z papieru (Jagoda Nastała)
13:15–15:15 Warsztaty linorytu (Pracownia Kraska)
15:3018:30 Tworzenie kiercy, czyli tradycyjnych ozdób kurpiowskich (Grażyna Dziekońska)
17:00–19:00 Malowanie drewnianych ptaszków (Edyta Cieślik)

15 grudnia (niedziela)

11:00–13:00 Wyszywanie ludowych makatek (Ula Smykowska)
11:00–13:00 Malowanie ptaszków stryszawskich (Bogumiła i Kasia Leśniak)
13:15–15:15 Tworzenie koszy z rogożyny (Marianna Poduch)
15:30–17:30 Malowanie porcelany w ludowe kwiaty (Agnieszka Okos, Fleur Design)

Pod choinkę zaprasza Jagoda Nastała – zafascynowana polską sztuką ludową, tworząca papierowe ozdoby choinkowe, wycinanki, pisanki i inspirowane łowickim folklorem pająki ze słomy. Paulina i Jakub Sobczakowie (Pracownia Kraska) pokażą jak wykonać odbitki graficzne za pomocą zwykłej stołowej łyżki. Z Grażyną Dziekońską stworzycie kierce.

Jan Dudziński pokaże Wam, jak odlać świece z wosku. Z Marianną Poduch wypleciecie kosze z rogożyny, a kosze z wikliny z Wojciechem Świątkowskim. Z Ulą Smykowską wyszyjecie ludowe makatki. Porcelanę w ludowe kwiaty będziecie malować pod okiem Agnieszki Okos. Stryszawskie ptaszki nabiorą kolorów dzięki Bogumile i Katarzynie Leśniak. No i tkać. Będziecie dużo tkać (przy wsparciu Karoliny Radulskiej, Kariny Zaborowskiej i Marty Bajko).

Organizatorzy Targów wspólnie z wybranymi twórcami zaprojektowali unikatową kolekcję „Korzenie”, celebrującą tradycyjne rzemiosło, powrót do źródeł i hołd dla natury, dostępną tylko na Targach Rzemiosła WZORY.

Kolekcja „Korzenie”

Czas na odpoczynek

Jeśli zajdzie potrzeba odpoczynku, Radio Kolor zaprasza do strefy relaksu. Na głodnych i spragnionych będzie czekać najlepsza kawa i słodkości.

Coś dla najmłodszych

Święty Mikołaj również zawita na Targi, a wraz z nim Jim i Jam, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie w świątecznej fotobudce. Dla najmłodszych przewidziany został również kącik filmowy.

Wspólne kolędowanie

Wszystko to odbędzie się przy akompaniamencie Kapeli Niwińskich. Będzie można usłyszeć zarówno kolędy mniej znane, z dawnych mazowieckich śpiewników i kantyczek, jak i te popularne do akompaniamentu skrzypiec, basetli, harmonii i bębenka. Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Wzory Targi Rzemiosła na Święta
14–15 grudnia 2024
sobota 11–19, niedziela 11–18
Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1, Warszawa

Bilety wstępu i więcej informacji na stronie Organizatora: http://www.wzorytargi.pl

Skip to content