bip
Nowy numer magazynu „Spotkania z Zabytkami” jest już dostępny do kupienia!
Powrót
Data publikacji: 27 września 2024

W najnowszym wydaniu magazynu „Spotkania z Zabytkami” na czytelników czekają inspirujące historie, wyjątkowe miejsca i barwne postaci związane z dziedzictwem kulturowym. Nie zabraknie także opowieści o zabytkach, które z pewnością zainteresują zarówno miłośników historii, jak i entuzjastów sztuki.

W najnowszym numerze magazynu spotkamy się z Elżbietą Dzikowską – słynną podróżniczką i historyczką sztuki, która opowie o swoich podróżach śladami światowego dziedzictwa, a także o swojej pasji do zabytków. Norman Davies, wybitny historyk, przedstawi niezwykłe paradoksy Galicji – regionu, który naznaczył polską historię i kulturę. Poznamy również biografię Stefana Starzyńskiego, bohaterskiego prezydenta Warszawy, ukazaną z perspektywy Grzegorza Piątka.
W tym numerze redaktor naczelny Marcin Pieszczyk oraz jego zespół zapewniają czytelnikom różne lektury na długie, jesienno-zimowe wieczory. W numerze znajdziecie m.in.:

  • jak Zakopane i jego najwybitniejsi twórcy podbijają rynek sztuki,
  • opowieści o niezwykłych relikwiach zgromadzonych w opactwie cystersów nad Wartą,
  • relacje z najnowszych wystaw i wydarzeń artystycznych w Polsce,
  • historię Pałacu Karola Poznańskiego w Łodzi, który kryje wnętrza niczym z Las Vegas.

Gdzie można kupić magazyn?

Magazyn „Spotkania z Zabytkami” dostępny jest w ponad 3 000 punktach sprzedaży u wybranych dystrybutorów, w salonach sklepów sieci Empik oraz za pośrednictwem strony internetowej Prenumerata24.pl.
Nowy numer 4/2024 można zakupić <tutaj>.

Magazyn „Spotkania z Zabytkami”

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, ze słynną „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako blisko 200-stronicowy kwartalnik.

Zachęcamy także do obserwowania profili społecznościowych „Spotkań z Zabytkami” na Facebooku oraz Instagramie.

Skip to content