18 marca zapraszamy na webinarium dla organizatorów wydarzeń w ramach Europejskich Dni Archeologii
Powrót
Data publikacji: 12 marca 2024

14-16 czerwca 2024 roku odbędą się kolejne Europejskie Dni Archeologii, ale już 18 marca, Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza na webinarium dla organizatorów wydarzeń.

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić instytucje kultury i nauki do organizacji wydarzeń w ramach Europejskich Dni Archeologii, których tegoroczna edycja przypada na weekend 14-16 czerwca 2024 r. Europejskie Dni Archeologii to wydarzenia, wystawy, sesje naukowe oraz pikniki prezentujące bogactwo dziedzictwa archeologicznego. Ich uczestnicy mają doskonałą okazję do skorzystania z licznych atrakcji, a także wzięcia udziału w żywej lekcji historii. To szereg działań promujących i przedstawiających zabytki archeologiczne, a także forma poznawania historii, poprzez aktywny udział w wydarzeniach organizowanych przez różnorodne instytucje. To możliwość bezpośredniego kontaktu z zabytkami sprzed tysięcy lat.

18 marca 2024 w godz. 10-12.00 Narodowy Instytut Dziedzictwa, który jest ogólnopolskim koordynatorem EDA zaprasza na webinarium pt. „Europejskie Dni Archeologii 2024 w Polsce. Dziedzictwo archeologiczne i archeologia w komunikacji i promocji instytucji kultury oraz jednostek naukowo-badawczych”.
Na spotkanie zapraszamy wszystkie instytucje oraz archeologów, którzy chcieliby włączyć się w organizację wydarzeń podczas tegorocznej edycji EDA.

Program spotkania do pobrania: <tutaj>

Spotkanie odbędzie na platformie Teams, wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja: <tutaj>

Będziemy mówić o organizacji tegorocznej edycji, a także o promocji i popularyzacji dziedzictwa archeologicznego w mediach mając na uwadze nie tylko archeologów z muzeów lub uczelni, ale także specjalistów ds. komunikacji i promocji, którzy na archeologii znać się nie muszą. Porozumienie z niearcheologami we własnej instytucji to często trening przed spotkaniem z odbiorcami zewnętrznymi. 

Skip to content