Dzień otwarty w Pracowni Terenowej NID w Toruniu dla studentów UMK
Powrót
miniaturka MDOZ Torun
Data publikacji: 28 kwietnia 2023

W ramach lokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, 25 kwietnia w toruńskiej Pracowni Terenowej NID odbyło się spotkanie ze studentami kierunku Ochrony Dóbr Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z charakterem pracy toruńskiego zespołu NID. O miejscu NID w systemie ochrony zabytków oraz o niuansach pracy opiniodawczej na rzecz służb konserwatorskich opowiedział kierownik Pracowni,  Robert Kola. Podczas krótkich spotkań z pracownikami poruszone zostały między innymi tematy związane z realizacją krajowych programów opieki nad zabytkami i odbiorami badań archeologicznych. Nie zabrakło również informacji o tegorocznych jubileuszach związanych z niematerialnym dziedzictwem kulturowym i działalnością Pracowni w tym zakresie.

Studenci mieli również okazję zobaczenia zasobu dokumentacji przechowywanej w toruńskiej placówce Narodowego Instytutu dziedzictwa. Opowieści o specyfice pracy NID okazały się dla toruńskich żaków inspiracją do rozmów o praktykach studenckich i pracach dyplomowych.

Skip to content