Wystawa “Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa” otwarta w Warszawie
Powrót
Wystawa  Warszawa aktualnosci
Data publikacji: 14 września 2022

Od 13 września mieszkańcy Warszawy i turyści mogą oglądać wystawę „Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa” na placu przed Pałacem Staszica (siedzibą Polskiej Akademii Nauk). Ekspozycję ustawioną przy pomniku Mikołaja Kopernika będzie można oglądać do końca września.

Warszawska wystawa to trzynasta z piętnastu pokazów plenerowych, zaplanowanych w ramach jubileuszowej trasy Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W tym miesiącu ekspozycja zostanie jeszcze wystawiona w Zielonej Górze i Szczecinie.

Przedostatnim miejscem na mapie Polski, gdzie zawita wystawa „Przyszłym pokoleniom” jest Zielona Góra. 20 września o godz. 13.00 na Deptaku przy Muzeum Ziemi Lubuskiej rozpoczną się uroczyste obchody jubileuszowe, którym towarzyszyć będzie sesja naukowa „Wielokulturowe Dziedzictwo Ziemi Lubuskiej”.

Trasę jubileuszową zamknie prezentacja wystawy „Przyszłym pokoleniom”, która odbędzie się 27 września o godz. 13.00 na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II w Szczecinie. Wystawę uświetni spotkanie środowisk konserwatorskich w Willi Lentza, przy al. Wojska Polskiego 84, które rozpocznie się o 14.30.

Jubileusz Narodowego Instytutu Dziedzictwa odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Wydarzenia organizowane w ramach Jubileuszu 60 lat misji NID są finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patron medialny Jubileuszu 60 lat misji NID:

Skip to content