Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza na Europejskie Dni Archeologii
Powrót
Wicepremier Glinski EDA aktualnosci
Data publikacji: 17 czerwca 2022

Dziś rozpoczynamy Europejskie Dni Archeologii. Zapraszamy wszystkich na pikniki, festyny, pokazy, spotkania przy zabytkach archeologicznych przygotowane przez muzea, instytucje kultury i nauki.

Szczególne zaproszenie do poznawania rodzimej historii i odkrywania zabytków dziedzictwa archeologicznego skierował do wszystkich Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślił, że:
zabytki archeologiczne stanowią ważną część naszego dziedzictwa kulturowego i są nieocenionym źródłem wiedzy o dziejach człowieka.
Przypomniał także o prowadzonych w latach 80-tych systemowych badaniach w ramach unikatowego na skalę europejską programu „Archeologiczne Zdjęcie Polski”, dzięki którym nasz kraj jest jednym z najlepiej rozpoznanych pod względem dziedzictwa archeologicznego.

W dniach 17-19 czerwca obchodzone są Europejskie Dni Archeologii w Polsce. Na terenie całego kraju zaplanowanych jest wiele festynów, pokazów, pikników, wystaw, wykładów, przybliżających współczesne badania archeologiczne.

W ten weekend muzea, instytucje kultury i nauki zaprezentują zwiedzającym szeroki zakres prowadzonych badań, zaproszą do udziału w warsztatach tematycznych oraz umożliwią zwiedzanie obiektów archeologicznych, również tych niedostępnych na co dzień.

Koordynatorem Europejskich Dni Archeologii w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Zapraszamy do udziału we wszystkich organizowanych wydarzeniach EDA 2022 w Polsce:
https://journees-archeologie.fr/c-2022/lg-en/poland/map

Harmonogram wydarzeń w Polsce dostępny jest w linku poniżej:
Wydarzenia EDA 2022 – Polska

Skip to content