Narodowy Instytut Dziedzictwa ogłasza konkurs na prototyp gry edukacyjnej
Powrót
grafika
Data publikacji: 12 marca 2021

Zwiększenie poziomu wiedzy o dziedzictwie kulturowym w Polsce oraz wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej, historycznej i obywatelskiej to cel ogłoszonego dziś przez Narodowy Instytut Dziedzictwa konkursu na opracowanie prototypu gry edukacyjnej. Zwycięska praca posłuży nauczycielom, animatorom, edukatorom czy opiekunom do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych z młodzieżą powyżej 13 roku życia. Zgłoszenia można przesyłać do 16 lipca 2021 r., na laureata czeka 10 tys. zł.

Kluczowy w konkursie jest temat gry, który musi być związany z dziedzictwem kulturowym. Podczas rozgrywki młodzież powinna rozwijać kompetencje w zakresie wiedzy o wartości dziedzictwa i umiejętności jego docenienia oraz zagadnień związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego i opieką nad zabytkami. Ważne jest również, aby poprzez zabawę uświadamiać, że każde dziedzictwo ma charakter unikatowy i pozytywnie wpływa na rozwój ekonomiczny, a jednocześnie jest nieodnawialne i tym samym zasługuje na szczególną troskę.

Ocenie Jury konkursu będzie podlegać zatem poprawność merytoryczna, ale również zastosowanie innowacyjnych mechanizmów gry, ciekawa fabuła oraz atrakcyjność wizualna i estetyka wykonania prototypu.

(13.07.2021 r.) Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2021 r. zarówno drogą elektroniczną pod adresem mailowym edu@nid.pl (dotyczy całej dokumentacji oraz zdjęć poglądowego prototypu), jak i w formie tradycyjnej (poglądowy prototyp) na adres siedziby Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, z dopiskiem Dział Kształcenia o Dziedzictwie.

Regulamin konkursu i szczegółowe informacje na temat niezbędnych załączników do zgłoszenia pracy konkursowej dostępne są na stronie:

http://edu.nid.pl/wydarzenia/graj-o-dziedzictwo-konkurs-na-opracowanie-prototypu-gry-edukacyjnej

Skip to content