IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny “Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”
Powrót
miniaturka patronat II
Data publikacji: 15 May 2023

Wraz z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym, który Narodowy Instytut Dziedzictwa objął patronatem.

Tematem konkursu są zabytki województwa kujawsko-pomorskiego. Warunkiem udziału jest przesłanie fotografii wybranego zabytku wraz z portretem osoby lub grupy osób.

Tłem portretu może być zarówno olśniewający pałac, wiekowy kościół, skromna kapliczka, monumentalny pomnik, pełen zieleni park, czy też zabytkowa fabryka. Charakter zdjęcia, jego stylistyka jest dowolna.

Celem konkursu jest popularyzacja zabytków architektury województwa kujawsko-pomorskiego i zachęcenie amatorów fotografowania do odkrywania i utrwalania bogactwa i walorów dziedzictwa kulturowego regionu przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności w dziedzinie fotografii portretowej w konfrontacji z architekturą.

Liczy się kreatywność!

W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby nie zajmujące się zawodowo fotografią. Fotografie należy nadsyłać do 7 sierpnia 2023 roku, na adres e-mail zabytki@kpck.pl w tytule e-maila wpisując: „Portret z zabytkiem w tle 2023”. Na konkurs można przysłać fotografie wykonane po 1 stycznia 2022 roku.

Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Pana Sambora Gawińskiego, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

Regulamin i więcej informacji na stronie Organizatora.

Skip to content