III edycja Mazowieckiego Forum Dziedzictwa
Powrót
Zapraszamy na III edycję Mazowieckiego Forum Dziedzictwa. Obraz Chełmońskiego znajdujący się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie
Data publikacji: 23 May 2024

Samorząd Województwa Mazowieckiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych kwestiami opieki i ochrony dziedzictwa do wzięcia udziału w III edycji „Mazowieckiego Forum Dziedzictwa”. Patronat nad wydarzeniem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Głównym celem Forum jest budowanie świadomości społecznej o wartościach lokalnego dziedzictwa, podnoszenie wiedzy z zakresu zrównoważonej opieki nad materialnym i niematerialnym dziedzictwem i wymiana wiedzy między osobami zajmującymi się szeroko rozumianym dziedzictwem.

W tym roku, w malowniczej scenerii Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, podjęty zostanie temat dziedzictwa wsi. Głównym celem Forum jest budowanie świadomości społecznej o wartościach lokalnego dziedzictwa, podnoszenie wiedzy z zakresu zrównoważonej opieki nad materialnym i niematerialnym dziedzictwem i wymiana wiedzy między osobami zajmującymi się szeroko rozumianym dziedzictwem.

Wydarzenie skierowane jest do osób pracujących w administracji publicznej, organizacjach pozarządowych i w instytucjach kultury oraz do wszystkich zainteresowanych zrównoważoną ochroną dziedzictwa materialnego i niematerialnego.

Forum odbędzie się 11-12 czerwca br. w Hotelu SKANSEN Conference & SPA i na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ul. Gabriela Narutowicza 64 w Sierpcu.

Udział w Forum jest bezpłatny.

Wszelkie informacje o wydarzeniu, szczegółowy program i zgłoszenie uczestnictwa znajdują się na stronie Organizatora.

Skip to content