Powrót
Edukacja architektoniczna

Projekt „Twój dom – dialog z tradycją” obejmuje szereg działań o charakterze edukacyjnym, skierowanych głównie do studentów architektury. Jest to próba poszerzenia czy uzupełnienia programów uczelni wyższych lub prezentacji efektów prowadzonych tam zajęć. Wszystko w odniesieniu do projektowania w oparciu o lokalną tradycję.

Realizując te cele w konkursach przeprowadzony w roku 2021, w województwach śląskim i podlaskim, wprowadzono kategorię studencką. Swego rodzaju przygotowaniem do udziału w konkursie, wprowadzeniem w jego specyfikę były warsztaty z projektowania regionalnego w krajobrazie otwartym. Rezultaty projektowania architektury regionalnej zaprezentowano na konferencji, która odbyła się w Olsztynie, we wrześniu 2021 r. Pokazano tam zarówno efekty prac z warsztatów studenckich, jak i z zajęć prowadzonych na jednej z wyższych uczelni, na kierunku architektura.

Te i inne działania oraz ich rezultaty prezentujemy w oddzielnych zakładkach odrębnie dla województwa śląskiego (lipiec 2021, w trybie zdalnym, 9 uczestników) oraz województwa podlaskiego (Białystok, listopad 2021, 21 uczestników).

Subskrybuj newsletter NID

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informację ze świata kultury.

Księgarnia NID

Sprawdź nasze produkty w księgarni. Zamawiaj bez wychodzenia z domu już teraz!

Platforma szkoleniowa

Zapisz się na naszą platformę e-szkoleniową i dowiedz się jak zarządzać dziedzictwem i wykorzystać jego potencjał.

Skip to content