DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Święto Parku Mużakowskiego
     2013.05.15

     Święto Parku Mużakowskiego

     25 maja 2013 r., odbędzie się tegoroczne Święto Parku Mużakowskiego. Jak co roku, na odwiedzających czeka wiele atrakcji np. koncert operowy "Muzyczne Pejzaże", Święto Produktu Regionalnego oraz koncerty orkiestr dętych.

     XIX-wieczny Park Mużakowski to jedno z najrozleglejszych historycznych założeń parkowych w Europie, w którym zrealizowany został program kompozycyjny krajobrazowego parku angielskiego. Należy on do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej. Park położony nad Nysą Łużycką rozciąga się na obszarze przeszło 700 ha po stronie polskiej i niemieckiej. W 2004 roku całość Parku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

     Narodowy Instytut Dziedzictwa zarządza polską stroną Parku, na obszarze 500 ha prowadzimy zarówno różnego rodzaju prace rewaloryzacyjne, jak i promocyjno-edukacyjne. Jednym z przykładów jest Święto Parku Mużakowskiego, odbywające się od 1994 roku – powiedziała Paulina Florjanowicz, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

     Tegoroczna edycja Święta Parku będzie doskonałą okazją do wzięcia udziału w licznych atrakcjach, wśród których wymienić można m.in. rożnego rodzaju konkursy i warsztaty, koncerty, a także zawody na ściance wspinaczkowej. Najważniejszym punktem wieczoru będzie koncert muzyki operowej i operetkowej. Na scenie wystąpią Małgorzata Walewska oraz Maciej Miecznikowski a także Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego Podczas imprezy odbędzie się także IV Święto Produktów Regionalnych, które będzie okazją do skosztowania miejscowych produktów i potraw, a także do zapoznania się z rękodziełem i sztuką ludową.

     Organizatorami Święta Parku Mużakowskiego są Narodowy Instytut Dziedzictwa, Stiftung Fuerst-Pueckler-Park Bad Muskau oraz Urząd Miejski w Łęknicy. Producentem wykonawczym imprezy jest Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Łęknicy.

     Więcej informacji na temat Parku Mużakowskiego na stronie: www.park-muzakowski.pl

     Do pobrania:
     Święto Parku Mużakowskiego 2013 - plakat wraz z programem
     Święto Parku Mużakowskiego 2013 - koncert