DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Prelekcja „Oleski Ratusz na tle dziedzictwa niematerialnego regionu”
     2021.09.08

     Prelekcja „Oleski Ratusz na tle dziedzictwa niematerialnego regionu”     Serdecznie zapraszamy do udziału w prelekcji pani Ewy Cichoń pt. „Oleski Ratusz na tle dziedzictwa niematerialnego regionu”. Spotkajmy się w dużej sali Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie 17 września 2021 r. o godz. 12.00. Wydarzenie odbędzie się w ramach XL Spotkania Muzealnego.
     Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału dzieci, młodzież szkolną, dorosłych i seniorów – zapraszając do wędrówki poprzez wieki, po Ratuszu ukochanego miasta, aby podziwiać jego frapującą historię, piękno i wsłuchiwać się w przesłanie jego dziejów. Poznajmy różnorodność dziedzictwa niematerialnego regionu, bowiem Ziemia Oleska jest ostoją wielu zwyczajów, praktyk i treści przynależnych tradycyjnej kulturze, zarówno tej materialnej, jak i niematerialnej. Dowiecie się o tym nie tylko podczas prelekcji ale także poprzez prezentację multimedialną.

     Szczególnie gorąco zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją autorstwa pani Ewy Cichoń pt. “Oleski Ratusz na tle niematerialnego dziedzictwa regionu” wydanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Książka opisuje dzieje oleskiego Ratusza od wieków średnich do współczesności na tle bogactwa dziedzictwa kulturowego pokoleń. Oby to spotkanie poruszyło ukrytą w każdym z nas nutkę wyobraźni...
     Serdecznie zapraszamy!


     Projekt realizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w partnerstwie z Gminą Olesno w ramach  projektu nr: RPOP.05.03.01-16-0009/19

     e9598cd21166182ac1a2888c61431ce4.jpgOlesno_logo.png


     Dofinansowano w ramach projektu pt. „Prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkowym budynku Ratusza Miejskiego w Oleśnie wraz z popularyzowaniem i upowszechnianiem wiedzy o jego znaczeniu dla historii i kultury Opolszczyzny”, realizowanego w ramach Działania 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura RPO WO na lata 2014-2020.

     aa.jpg