DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Rozsmakuj się w dziedzictwie! Zapraszamy do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego „ZABYTKOMANIA”
     2021.02.10

     Rozsmakuj się w dziedzictwie! Zapraszamy do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego „ZABYTKOMANIA”     Tegoroczna odsłona konkursu pod hasłem „ZABYTKOMANIA – Przepis na dziedzictwo” zabiera nas w podróż pełną dawnych smaków, zapomnianych przepisów i tradycji oraz związanych z nimi historii. Zaglądamy do zabytkowych obiektów – dawnych zakładów rzemieślniczych, piekarni, mleczarni czy miejsc spotkań, jak kawiarnie i restauracje.

     Pasjonujesz się sztuką filmową i historią? Chcesz przez swoją twórczość pokazać, że dziedzictwo jest dla Ciebie ważne? Jeśli tak, to ZABYTKOMANIA jest właśnie dla Ciebie! Celem konkursu jest promowanie dóbr kultury, nauki i sztuki – zarówno materialnego, jak i niematerialnego dorobku poprzednich pokoleń, a także upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie.
     Konkurs „ZABYTKOMANIA – Przepis na dziedzictwo” koncentruje się na dziedzictwie materialnym – obiektach zabytkowych służących celom związanym z wytwórstwem żywności, przygotowywaniem, podawaniem, smakowaniem i spożywaniem posiłków. Warto poznać historię warsztatów rzemieślniczych, magazynów, miejsc zajmujących się przetwórstwem żywności, gastronomią czy handlem. Hasło odnosi się również do dziedzictwa niematerialnego – kulinarnych tradycji, kuchni poprzednich pokoleń, starych książek kucharskich, oryginalnych receptur kuchni lokalnej i regionalnej. Podziel się z nami smakami dziedzictwa swojej rodziny, miasta, regionu! Zaprezentuj zabytki, które na stałe wpisały się w „kulinarny” krajobraz Twojej miejscowości.

     Do udziału w konkursie można zgłosić się w ramach jednej z trzech grup:
     1.    GRUPA I – osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia.
     2.    GRUPA II – osoby powyżej 18 roku życia (amatorsko zajmujące się tworzeniem filmów).
     3.    GRUPA III – osoby powyżej 18 roku życia (profesjonalnie zajmujące się tworzeniem filmów).

     Dla najlepszych filmów przewidziane są nagrody:
     GRUPA I:
     I, II, III miejsce – sprzęt multimedialny;
     GRUPA II:
     I miejsce – 8 tys. zł;
     II miejsce – 5 tys. zł;
     III miejsce – 2 tys. zł;
     GRUPA III:
     I miejsce – 12 tys. zł;
     II miejsce – 9 tys. zł;
     III miejsce – 4 tys. zł;

     By wziąć udział w konkursie, należy do dnia 30 czerwca 2021 r. założyć konto użytkownika na stronie www.zabytkomania.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

     Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, realizacja konkursu jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
     Więcej informacji na stronie www.edu.nid.pl
     Regulamin konkursu ZAŁĄCZNIK