DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Nowy numer „Spotkań z Zabytkami”.
     2021.02.08

     Nowy numer „Spotkań z Zabytkami”


     Zapraszamy do lektury numeru 1-2, 2021 „Spotkań z Zabytkami”.

     A o czym będzie można przeczytać w tym pierwszym cyfrowym wydaniu?
     W artykułach otwierających numer nasi autorzy poruszają takie tematy, jak: historia pozyskania do polskich zbiorów popiersia Niobe ukazana na tle dziejów kolekcji Radziwiłłów z Nieborowa, obraz ołtarzowy z kościoła w Rykach namalowany na początku XX w. przez Leona Wyczółkowskiego, historia reprezentacyjnych mebli z rezydencji Prezydenta RP oraz dar dla Wawelu dokonany przed wojną przez nieznanego dotąd ofiarodawcę. W ramach cyklu „Spotkania na Wschodzie” wędrujemy do miasteczka Bohusław w Ziemi Kijowskiej i do Sapieżyszek na Litwie, natomiast dział „Zabytki w krajobrazie” jest reprezentowany przez dwór z parkiem w Baruchowie. W sekcji „Zbiory i zbieracze” tym razem pochylamy się nad polskim malarzem pejzażystą Romanem Kochanowskim (1857-1945), który mieszkał i tworzył w Monachium. Dla bywalców muzeów (którzy od niedawna nareszcie mogą ponownie odwiedzać swoje ukochane galerie) podajemy informacje o prezentacji „Madonny pod jodłami” na wystawie „Katedralna Madonna Cranacha” (do końca marca w Muzeum Narodowe we Wrocławiu)
     https://www.facebook.com/Muzeum.Narodowe.Wroclaw

     wystawie „Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689-1775)” (do 28 marca w Muzeum Narodowe w Krakowie)
     https://www.facebook.com/muzeum.narodowe.krakow

     ekspozycji „Płaszczyzna porozumienia. Stoły w XVIII i XIX w.” (do 7 marca w Muzeum Narodowym we Wrocławiu) oraz otwartej po rearanżacji Galerii Sztuki Starożytnej w Muzeum Narodowe w Warszawie
     https://www.facebook.com/MuzeumNarodowe
      
     Piszemy także o wykorzystaniu dawnych instrumentów muzycznych we współczesnych nagraniach oraz o edukacji na temat dziedzictwa. A okładkę numeru 1-2 zdobi fragment obrazu „W święto Matki Boskiej Zielnej”
     (1868-1869) zapowiadający planowane na początek marca otwarcie wystawy „Aleksander Kotsis (1836-1877). Odcienie realizmu” w Muzeum Narodowym w Krakowie.

     Zapraszamy do lektury!