DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Zapraszamy do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”
     2020.11.04

     Zapraszamy do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”

     Razem z Biurem Programu „Niepodległa”, jak każdego roku, zapraszamy do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Nawet bez wychodzenia z domu możemy wspólnie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

     Oczywiste jest, że tym razem, ze względu na trudne warunki, obchody Narodowego Święta Niepodległości będą inne niż zwykle i odbędą się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego, dlatego też w tym roku akcja „Niepodległa do hymnu” będzie miała bardziej kameralny charakter.

     Zachęcamy do przygotowywania kameralnych wydarzeń i włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu” w małych grupach (np. w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie).

     Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

     Spot zapraszający do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=ydxjYVwcKRQ oraz na  https://www.facebook.com/watch/?v=284992599366852

     Zapraszamy do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu” na stronie  https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/, wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. Zgłoszenia są widoczne w ogólnokrajowym kalendarium wydarzeń i zwizualizowane na dedykowanej mapie.

     Dostępne są również materiały przygotowane przez Biuro Programu „Niepodległa”:
     •    Słowa Hymnu Państwowego -  https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_grafika.pdf
     •    Nuty Hymnu rozpisane na głos -  https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_glos.pdf
     •    Nuty Hymnu rozpisane na fortepian -  https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_fortepian.pdf
     •    Nagranie Hymnu Państwowego  -  https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/mazurek_dabrowskiego.wav

     W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych.

     Mamy nadzieję, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.