DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy2020
     2020.08.26

     Zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy2020


     Jeszcze do 31 sierpnia 2020 r. można zgłaszać swoich kandydatów do Nagrody BohaterONy 2020. Jej inicjatorzy pragną wyróżnić tych, których aktywność w okresie 01.01.2019-31.07.2020 w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski XX w.

     Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną – w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyróżnienie jest również formą uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę – z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

     Laureaci Nagrody zostaną wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat. W każdej z kategorii przyznane zostaną trzy wyróżnienia: brązowy, srebrny i złoty BohaterON – przyznają członkowie Kapituły Nagrody złożonej z przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych, środowisk kombatanckich oraz ambasadorów kampanii.
     Dodatkową nagrodą jest Złoty BohaterON Publiczności przyznawany przez internautów, którzy od 14 września do 14 października będą mogli głosować na swoich kandydatów przez formularz dostępny na stronie www.bohateron.pl.

     Laureatów Nagrody poznamy w październiku podczas uroczystej gali w Warszawie, na którą zostaną zaproszeni wszyscy nominowani, kombatanci, członkowie Kapituły Nagrody, przedstawiciele partnerów, polskiego rządu, dyplomacji, samorządów, wojska, policji, ambasadorzy akcji, uczestnicy naszych działań edukacyjnych, a także reprezentanci wybitnych polskich spółek i mediów. Nagrodzeni otrzymają statuetki, a wszyscy nominowani pamiątkowe dyplomy.
      
     BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

     Ze względu na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 2018 roku w całym kraju – za sprawą społeczników, pasjonatów historii, współczesnych patriotów przeprowadzono wiele pięknych oddolnych inicjatyw mających na celu uświetnienie tego wyjątkowego wydarzenia. Nagroda BohaterONy powstała w 2019 roku w dużej mierze z myślą o nich.

     Kandydatów do Nagrody BohaterOn 2020 można zgłaszać na stronie: https://bohateron.pl/bohaterony-2020/zglos-kandydata/