DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     Obchody stulecia BITWY WARSZAWSKIEJ
     2020.08.05

     Obchody stulecia BITWY WARSZAWSKIEJ

     Sto lat temu miała miejsce jedna z najważniejszych zwycięskich bitew polskiego oręża, która zdecydowała nie tylko o przyszłości odrodzonej Polski, lecz także o przyszłości Europy. Był to kulminacyjny moment trwającej od 1919 roku wojny polsko-bolszewickiej, w której walczyli Polacy ze wszystkich regionów kraju, od świeżo włączonego do Polski Pomorza po Śląsk, od Wielkopolski po Kresy. Chcąc uczcić tę wyjątkową rocznicę, Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do włączenia się do kampanii społecznej #Wiktoria1920, która pokaże, że pamiętamy o historii sprzed stu lat. Poszukajmy śladów i skojarzeń związanych z okresem wojny polsko-bolszewickiej w naszej miejscowości lub rodzinnych zbiorach, zróbmy zdjęcie i udostępnijmy je w mediach społecznościowych z hasztagiem #Wiktoria1920.

     Gdzie jest historia? Wszędzie! Może w miejscowości jest ulica Bitwy Warszawskiej, a muzeum znajduje się na placu Niepodległości? A może na dnie szuflad mieszkańców leżą zdjęcia rodzinne, listy, czy medale z początków II RP? Może w kredensie u dziadków chowa się ozdobny talerz, który pamięta burzliwy rok 1920? Pamiątki rodzinne, zdjęcia, stare dokumenty i listy, przedmioty codziennego użytku przekazywane z pokolenia na pokolenie, pomniki, wyjątkowe lokalizacje, zabytki czy nazwy ulic nawiązujących do wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej, a nawet skojarzenia z liczbą 1920 - wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by dostrzec, że otacza nas więcej wspomnień przeszłości, niż moglibyśmy się spodziewać. Wszelkie kreatywne pomysły, nawiązania, wszystko, co może przyjść na myśl w związku ze stuleciem Bitwy Warszawskiej 1920 roku i wojny polsko-bolszewickiej – mile widziane!

     Zachęcamy Państwa do włączenia się w świętowanie przez udostępnienie spotu w kanałach Social Media Państwa instytucji. Chcemy by informacja o kampanii rozeszła się ona jak najszerzej. Jednocześnie prosimy o zamieszczenie dodatkowo następujących informacji:
     - w przypadku udostępniania linku z youtube'a (na stronach internetowych) prosimy podłączenie hiperłącza do oficjalnej strony internetowej obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę ( niepodlegla.gov.pl): https://www.youtube.com/watch?v=oFlEqZ_hSJQ
     - w przypadku udostępniania na Facebooku prosimy o oznaczanie profilu Niepodległej: @niepodlegla1918 ( Post Niepodległej)
     - w przypadku udostępniania na Twitterze o oznaczenie profilu Niepodległej: @niepodlegla ( Tweet Niepodległej)
     - w przypadku udostępniania na Instagramie o oznaczenie profilu Niepodległej: @niepodlegla1918 ( Post Niepodległej)

     Kampania „#Wiktoria1920” potrwa do 30 września br., a wybrane zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych z hasztagiem #wiktoria1920 Biuro wykorzysta do stworzenia wielkoformatowego kolażu układającego się w wyrażenie „Wiktoria1920”, który upamiętni setną rocznicę wojny polsko-bolszewickiej.

     Pokażmy, że pamiętamy o historii sprzed stu lat.

     Co więcej, jeżeli są Państwo organizatorami wydarzeń realizowanych w ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, uprzejmie prosimy o przesłanie informacji o Państwa przedsięwzięciach na adres: amonkiewicz@niepodlegla.gov.pl. Opublikujemy je na stronie niepodlegla.gov.pl w dedykowanej zakładce Wiktoria 1920, gdzie publikujemy i promujemy informacje o inicjatywach z całej Polski.

     Zapraszamy do wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy!