DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

      DLA SPECJALISTÓW

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

        << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

          DZIEDZICTWO
          KULTUROWE W REGIONACH

          mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
           
           
           
          Znamy już wyniki konkursu filmowego "Zabytkomania"!!!
          2019.12.05

          Znamy już wyniki konkursu filmowego "Zabytkomania"!!

          4 grudnia został rozstrzygnięty V Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Zabytkomania”. Podczas uroczystej gali w pałacu w Radziejowicach organizatorzy konkursu wręczyli nagrody i wyróżnienia autorom najlepszych filmów nawiązujących do odzyskania przez Polskę niepodległości.

          Zgłoszenia do konkursu były przyjmowane w trzech grupach:
          I: młodzież między 13 a 18 r.ż.,
          II: osoby powyżej 18 r.ż. amatorsko zajmujące się sztuką filmową,
          III: osoby powyżej 18 r.ż. tworzące filmy jako profesjonaliści.
          Uczestnicy mogli nadsyłać film dokumentalny, reportaż lub animację na temat dziedzictwa kulturowego materialnego lub niematerialnego związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jury konkursowe oceniło nadesłane prace według kryteriów wartości artystycznej, technicznej i merytorycznej.

          Grupa I
          Kategoria: film dokumentalny lub reportaż
          I miejsce „Droga do wolności” – autorzy: Bartosz Kochanowski, Mateusz Iżak, Dawid Szadkowski, Grzegorz Porębski



          II miejsce „Matki Niepodległości” – autorka: Milena Biszof



          III miejsce „Józef Piłsudski – twórca niepodległej Polski” – autor: Daniel Kopieć


          Kategoria: film animowany
          I miejsce „Fasolki” – autor i autorki: Stanisław Lenka, Wiktoria Jarosz, Zuzanna Łazor, Karolina Siuda


          II miejsce „ENIGMA” – autorzy i autorki: Julia Czurko, Antonina Witczak, Aleksy Kuraszkiewicz, Michał Serwan



          Grupa II
          Kategoria: film dokumentalny lub reportaż
          I miejsce „Wuchta Wiary, jedna Wielkopolska” – autorzy i autorka: Przemysław Radziejewski, Paweł Olejniczak, Mateusz Maleszka, Natalia Paluszkiewicz, Przemysław Radziejewski


          II miejsce „Kochany Tatusiu” – autor: Piotr Brzyski


          III miejsce „Chcę pamiętać” – autorzy i autorki: Robert  Zając, Kornelia Dudek, Kacper Łyszczarz, Aleksandra Trojanowska


          Kategoria: film animowany
          jury nie zdecydowało się na przyznanie nominacji

          Kategoria: spot promujący dziedzictwo związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę
          I miejsce „Maria Koszewska 1890” – autor: Jeremi Murek


          Grupa III
          Kategoria: film dokumentalny lub reportaż
          I miejsce „Hansa Brandenburg C1” – autor i autorka: Adam Donczew i Angelika Donczew


          II miejsce „Pierwsze znaki niepodległości” – autorzy: Maciej Bałamut i Salvatore Allotta


          Kategoria: film animowany
          jury nie zdecydowało się na przyznanie nominacji

          Kategoria: spot reklamowy promujący dziedzictwo związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę
          jury nie zdecydowało się na przyznanie nominacji

          Nagrody i wyróżnienia przyznało jury w składzie:
          - Jolanta Goszczyńska – Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków
          - Kaja Klimek – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa
          - Wojciech Kalwat – historyk Kierownik Działu Projektów Kulturalnych i Współpracy z Zagranicą Muzeum Historii Polski
          - Grzegorz Czerniak – twórca filmowy specjalista w zespole projektów filmowych w  Instytucie Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego
          - Anna Bińkowska – przedstawicielka Biura Programu „Niepodległa”
          - Waldemar Czechowski – filmowiec, dokumentalista, operator i reżyser
          - Katarzyna Szczuka-Niezabitowska – dziennikarka TVP Kultura, reporterka, wydawca, edukatorka,
          - Beata Bauer – kierownik Działu Kształcenia i Wydawnictw w Narodowym Instytucie Dziedzictwa

          A tutaj relacja z gali:

          Część I


          Część II