DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

      DLA SPECJALISTÓW

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

        << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

          DZIEDZICTWO
          KULTUROWE W REGIONACH

          mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
           
           
           
          Poznaliśmy nominowanych w konkursie ZABYTKOMANIA 2019!
          2019.11.26

          Poznaliśmy nominowanych w konkursie ZABYTKOMANIA 2019!

          W dniu 25 listopada 2019 roku jury konkursu ZABYTKOMANIA w składzie: Jolanta Goszczyńska, Kaja Klimek, Wojciech Kalwat, Grzegorz Czerniak, Anna Bińkowska, Waldemar Czechowski, Katarzyna Szczuka-Niezabitowska oraz Beata Bauer ogłosiło następujące nominacje:

          Grupa I
          Kategoria: film dokumentalny lub reportaż

          - „Matki Niepodległości” – autorka: Milena Biszof
          - „Lustro czasu – droga cieszyniaków do wolności” – autorzy i autorki: Kornelia Janik, Judyta Ryszka, Maksymilian Moskała, Wiktoria Giel
          - „Józef Piłsudski – twórca niepodległej Polski” – autor: Daniel Kopieć
          - „Lwów  1918-1920” – autorzy: Kacper Tarnowski i Fryderyk Palonka Manunza
          - „Droga do wolności” – autorzy i autorki: Bartosz Kochanowski, Mateusz Iżak, Dawid Szadkowski, Grzegorz Porębski

          Kategoria: film animowany
          - „Fasolki” – autorzy i autorki: Stanisław Lemke, Wiktoria Jarosz, Zuzanna Łazor, Karolina Siuda
          - „ENIGMA” – autorzy i autorki: Julia Czurko, Antonina Witczak, Aleksy Kuraszkiewicz, Michał Serwan

          Grupa II
          Kategoria: film dokumentalny lub reportaż

          - „Chcę pamiętać” – autorzy i autorki: Robert  Zając, Kornelia Dudek, Kacper Łyszczarz, Aleksandra Trojanowska
          - „Kochany Tatusiu” – autor: Piotr Brzyski
          - „Ze Sławkowa do wolności, do niepodległej Polski” – autor: Rafał Adamczyk
          - „Wuchta Wiary, jedna Wielkopolska” – autorzy i autorki: Przemysław Radziejewski, Paweł Olejniczak, Mateusz Maleszka, Natalia Paluszkiewicz, Przemysław Radziejewski
          - „Zrodzony z miłości obrońca wolności” – autorzy i autorki: Marcin Gólski, Karolina Gólska, Grzegorz Wesoły, Piotr Wesoły

          Kategoria: film animowany
          jury nie zdecydowało się na przyznanie nominacji

          Kategoria: spot promujący dziedzictwo związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę
          - „Maria Koszewska 1890” – autor: Jeremi Murek

          Grupa III
          Kategoria: film dokumentalny lub reportaż

          - „Hansa Brandenburg C1” – autor i autorka: Adam Donczew i Angelika Donczew
          - „Pierwsze znaki niepodległości” – autorzy: Maciej Bałamut i Salvatore Allotta

          Kategoria: film animowany
          jury nie zdecydowało się na przyznanie nominacji

          Kategoria: spot reklamowy promujący dziedzictwo związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę
          jury nie zdecydowało się na przyznanie nominacji

          Zgodnie z regulaminem spośród nominowanych prac konkursowych Jury wybierze najlepsze, którym przyzna nagrody.