DANE KONTAKTOWE
DANE TELEADRESOWE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przetrzymywanie moich danych osobowych niezbędnych do korzystania z materiałów serwisu przez NID zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

PRZYPOMNIJ HASŁO

INFORMACJE OGÓLNE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

  DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

   DLA SPECJALISTÓW

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

    << < KALENDARIUM / 2012 / KWI > >>

     DZIEDZICTWO
     KULTUROWE W REGIONACH

     mapa WYBIERZ WOJEWÓDZTWO
      
      
      
     NID i PKP promują Pomniki Historii w podróży…
     2019.11.05

     NID i PKP promują Pomniki Historii w podróży…

     Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. i PKP INTERCITY prowadzi szeroką kampanię promującą Pomniki Historii wśród podróżnych.

     Ruszyła akcja informacyjna we wszystkich pociągach InterCity, w ramach której każdy z podróżnych będzie mógł zobaczyć spot promujący wyjątkowe obiekty zabytkowe, które znalazły się na prestiżowej liście Pomników Historii.     Zarówno akcja spotowa, jak i plakatowa dotrze do podróżnych, którzy na dworcach Bydgoszcz Główna, Częstochowa, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdynia Główna, Gliwice, Jarosław, Katowice, Kielce, Kraków Główny, Lublin, Łódź Fabryczna, Opole Główne, Poznań  Letni, Poznań Główny Nowy, Poznań Główny Stary, Poznań Zachodni, Przemyśl Główny, Radom, Rzeszów Główny, Sopot, Szczecin Główny, Tarnów, Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście, Warszawa WKD Śródmieście, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia i Wrocław Główny będą mogli zapoznać się z Pomnikami Historii znajdującymi się w najbliższej okolicy.

     Kampania promująca Pomniki Historii wśród podróżnych ma za zadanie z jednej strony budować społeczną świadomość jeśli chodzi o wartość i kulturowe znaczenie tego niepowtarzalnego dziedzictwa wyróżnionego tytułem Pomników Historii, z drugiej zaś pokazuje bliskość tego dziedzictwa, które jest na wyciągnięcie ręki, bez względu na to, w jakim regionie kraju akurat jesteśmy – mówi Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

     NID_Pomniki_poster_malopolska.jpgNID_Pomniki_poster_opolskie.jpgNID_Pomniki_poster_podlaskie.jpg

     Akcja informacyjna o Pomnikach Historii prowadzona na dworcach i w pociągach wśród podróżujących jest kolejną zachętą do poznawania i zwiedzania tych wyjątkowych obiektów. W październiku na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie została otwarta wystawa „Najcenniejsze dziedzictwo. Odkryj nasze Pomniki Historii”. Piękne fotografie opatrzone eksperckim komentarzem towarzyszą pasażerom na każdym etapie podróży, od stacji kolejowej, przez terminal odlotów, po halę odbioru bagaży i przylotów.

     ***

     Pomniki Historii to zabytki o szczególnym znaczeniu dla polskiej kultury. Ich rangę podkreśla fakt, że tytuł Pomnika Historii jest nadawany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej specjalnym rozporządzeniem na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie tytuł ten posiada już 105 zabytków!

     ***

     Partnerem akcji jest PKP Intercity, a współorganizatorem - Polskie Koleje Państwowe S.A.

     NID_Pomniki_poster_wielkopolskie.jpgNID_Pomniki_poster_warszawa.jpgNID_Pomniki_poster_slaskie.jpg